Jakmile v katolickém kostele svatého Vincence Ferrerského na Manhattanu skončila mše, vydal se pohřební vůz se zlatou rakví do cca 80 kilometrů vzdáleného městečka Bedminster, kde má Donald Trump (76) na golfovém hřišti své víkendové sídlo. V koloně se tam přesunula celá rodina rodačky ze Zlína, včetně exmanžela Dona, jak mu říkala, a jeho současné ženy Melanie (52).

Decentní hrob

The New York Post informuje, že to byl právě Trump, který svým potomkům Donaldu jr. (44), Ivance (40) a Erikovi (38) navrhl, aby maminku pohřbili v jeho golfovém areálu. Malý rodinný hřbitov v něm nechal vybudovat v roce 2017 a právě tady chce být pochován také. „Byla to neuvěřitelně silná žena, která dokázala velet,“ měl podle newyorských novin Trump říci při ukládání rakve do země. Hrob je decentní, jméno Trumpové je u něj vyryto do kvádru žuly.

Symbolické místo

Ze hřbitůvku, jenž se nachází nedaleko hlavní klubovny, je výhled na první jamku celého hřiště. Podle Trumpa jde o symboliku. Okolo je také řada malých jezírek. Trumpová tak odpočívá v přírodě, obklopena luxusem, který její exmanžel nechal vybudovat.

Video
Video se připravuje ...

Reportérka Blesku z pohřbu Ivany Trumpové (†73): Sleduje dění přímo v New Yorku! Pavlína Horáková

Chtěl 1000 hrobů, přiklepli mu jich jenom deset

Donald Trump koupil pozemek pro své golfové centrum až 10 let po rozvodu s Ivanou. Následně tam jezdil z New Yorku na víkendy, ale hlavně na velké párty s přáteli. O vybudování hřbitova na pozemku golfového areálu začal uvažovat v roce 2014. Úřady žádal o povolení k vybudování pohřebiště s tisícovkou hrobových míst, které by si mohli členové klubu předplatit, aby odpočívali tam, kde to měli rádi. Toho se ale radnice v Bedminsteru zalekla, a tak Trump postupně plán seškrtal na deset hrobových míst (u první jamky) s tím, že jedno bude určené přímo pro něj. K tomu mu nakonec radnice dala zelenou! Pokud jedno nyní obsadila Ivana, zbývá hrobů už jen osm…

Kmoníček kondoloval

Za Česko se posledního rozloučení zúčastnil velvyslanec v USA Hynek Kmoníček (59) a generální konzul v New Yorku Arnošt Kareš. Podle informací Blesku právě Kmoníček po zádušní mši osobně za náš stát kondoloval nejstaršímu synovi Trumpové Donaldu juniorovi. Ten ho následně pozval na uložení ostatků své maminky na hřbitově v Bedminsteru, ale Kmoníček poděkoval a odcestoval zpět do Washingtonu, kde naše ambasáda sídlí.

Poděkování Zemanovi

Donald junior ve své řeči v newyorském kostele mimo jiné řekl: „Chci poděkovat za všechna vyjádření soustrasti i od vedení rodné země své maminky,“ prohlásil. Myslel tím prezidenta Miloše Zemana (76), který jemu a dalším sourozencům zaslal několik hodin po úmrtí Trumpové kondolenci.

Video
Video se připravuje ...

Zesnulá Ivana Trumpová (†73): Úspěchy a skandály jejího života Videohub

Fotogalerie
75 fotografií