„Náš milovaný Bruce se potýká s určitými zdravotními problémy a nedávno mu byla diagnostikována afázie, která poznamenává jeho kognitivní schopnosti...“ vyslala do světa Willisova rodina šokující prohlášení. Podepsány pod ním byly obě jeho ženy Emma Hemmingová (43) a Demi Mooreová (59) a všech pět dcer. Nemoc se projevuje různě – od lehkých poruch vybavování slov až po úplnou ztrátu řeči a schopnosti jejímu porozumění. Jak přesně je na tom Willis, rodina neuvedla. Má se ale za to, že jeho největší potíží je (zatím?) ztráta paměti, která ho patrně trápila už dlouho před zveřejněním diagnózy o generativní chorobě mozku.

Veřejné tajemství

Podle fotek z natáčení thrilleru American Siege je patrné, že už v roce 2020 potřeboval sluchátko, kterým mu členové štábu napovídali jeho repliky ze scénáře. „Jeho zhoršující se zdraví bylo veřejným tajemstvím. Opakovaně měl problémy se ovládnutím scénářů k filmům,“ cituje Page Six nejmenovaný zdroj. „Všichni to věděli, herci i štáb. Bylo stále těžší s ním něco natočit,“ uvedl.

V péči rodiny

Podle něj se také muselo pokaždé natáčet poblíž místa, kde Willis bydlel a rodina se o něj mohla starat. Ze stejného důvodu prý začali producenti čím dál častěji používat Willisova dvojníka, který se po celou dobu vyskytoval na plátně, zatímco skutečný Bruce natáčel pouhé tři dny. „Začalo být naprosto zřejmé, že má problémy... Už nemohl hrát,“ dodal zdroj. „Všimli jsme si u něj nějakých změn... Někdy, když jste s ním mluvili, se zdálo, že je trochu mimo, ale mysleli jsme si, že to nic neznamená,“ přiznal kaskadér Stuart F. Wilson, který Willisovi dělal dubléra posledních 17 let (naposledy v prosinci).

Jeho filmy vydělaly 110 miliard

Willis se stal celosvětovou celebritou na konci 80. let díky filmu Smrtonosná past. Za něj dostal tehdy rekordní honorář 5 milionů dolarů, získal Zlatý glóbus, dvě ceny Emmy. Filmy, v nichž se objevil, vydělaly po celém světě přes 110 miliard korun, což jej předurčilo k tomu aby měl svou hvězdu na hollywoodském chodníku slávy. Nyní si ale i on sám musel přiznat, že už kvůli zdraví žádný další film nenatočí. „Po pečlivém zvažování zanechává své kariéry, která pro něj tolik znamenala,“ stálo v prohlášení rodiny.

VIDEO: Bruce Willis v show Latermanna s hovězí pokrývkou na hlavě.

Video
délka: 03:10.66
Video se připravuje ...

Bruce Willis v show Latermanna s hovězí pokrývkou na hlavě Youtube.com

Už točil jen propadáky...

V posledních osmi letech už Willis účinkoval převážně v nízkorozpočtových snímcích. Natočil jich celkem 29, z nichž kiny prošlo jen šest, ostatní končily na různých streamovacích platformách. Kritika je cupovala na kusy, šestnáct z nich na specializovaném serveru Rotten Tomatoes mělo hodnocení pod 10 %, přičemž devětkrát to byla čistá NULA! Kvůli tomu také organizátoři filmových anticen Zlatá malina letos vytvořili zvláštní kategorii jen pro něj, aby měl cenu za nejhorší herecký výkon jistou. Teď, po odhalení jeho nemoci, se mu za to však omlouvají. „Možná to vysvětluje, proč chtěl v roce 2021 odejít s velkou slávou. Bruceovi a jeho rodině přejeme vše nejlepší,“ vzkázali s tím, že strukturu kategorií přehodnotí.

Fotogalerie
29 fotografií