Gordon Matthew Thomas Sumner, známý spíš pod svým uměleckým jménem Sting, se vyjádřil, že je „zděšen“ válkou na Ukrajině a „v budoucnu nebude hrát žádné představení pro nikoho spojeného s ruským režimem“. Frontman Police v roce 2016 hrál na soukromém koncertu pro rodinu miliardářského ruského podnikatele. Tehdy vystoupil na svatbě syna Mikhaila Gutserieva (64), Saida (33), v Moskvě, a společně s ním oligarchovi zazpívala i Jennifer Lopezová (52).

Michail Gutseriev byl loni sankcionován Evropskou unií za úzké vztahy s běloruským prezidentem Alexandrem Lukašenkem (67). I proto je teď ruský podnikatel popisován jakožto jeho „dlouholetý spolupracovník muže, který je odpovědný za vážné porušování lidských práv a represe občanské společnosti a demokratické opozice v Bělorusku“.

Vždy však měl Gutseriev nemalé jmění, a tak si mohl dovolit účast celosvětově známých celebrit na velké rodinné události, jakou veselka rozhodně je. S tím je ale teď, alespoň pro Stinga, konec. V rozhovoru pro britský deník Mirror tahle žijící rocková legenda rezolutně řekla: „Žádný oligarcha v Británii, Rusku nebo kdekoli jinde není v pozici, aby si mě zarezervoval na koncert, svatbu nebo večírek. Ty dny jsou pryč.“

VIDEO: Stingův sexy videoklip z Paříže

Video
Video se připravuje ...

Sexy videoklip z Paříže youtube

Ruský útok na Ukrajinu Stingem velice otřásl. Tento týden zveřejnil na svém instagramu video, na kterém zpívá svůj slavný song z dob takzvané studené války z roku 1985 pojmenovaný Russians, o kterém řekl, že je nyní aktuálnější než kdy jindy, a odsoudil „krvavé a žalostně zavádějící rozhodnutí jednoho muže napadnout mírumilovného souseda.

„Tato píseň je opět prosbou za naši společnou lidskost. Pro statečné Ukrajince, bojující proti této brutální tyranii, a také pro mnohé Rusy, kteří proti této nehoráznosti protestují, i navzdory hrozbě zatčení a uvěznění. My všichni přece milujeme své děti. Zastavte válku,“ apeloval na Rusko.

Fotogalerie
39 fotografií