Interview s upírem, které slavná spisovatelka Anne Riceová napsala v roce 1976, se v devadesátých letech dostalo filmového zpracování s Tomem Cruisem a Bradem Pittem v hlavních rolích. Cruisovi, hvězdě Top Gunu, bylo v době uvedení filmu do kin 32 let, Pittovi, jenž se poté stal skutečným hollywoodským sexsymbolem, bylo 31. V roce 2002 pak došlo na filmové zpracování dalšího jejího úspěšného románu Královna prokletých. V něm si hlavní roli krásné upírky zahrála talentovaná zpěvačka Aaliyah (†22), která se však premiéry filmu nedožila – tragicky zahynula při leteckém neštěstí na Bahamách.

Riceová patřila ve Spojených státech ke komerčně nejúspěšnějším autorkám, řada jejích knih byla přeložena do češtiny. Britský hudebník Elton John (74) a textař jeho písní Bernie Taupin (71) dokonce v roce 2005 na Broadwayi uvedli muzikál vycházející z knih Riceové s upírskou tématikou, sklidil ovšem nepříznivé kritiky. Zatímco s muzikálem spisovatelka spokojená nebyla, z filmových adaptací byla nadšená. Po uvedení Interview s upírem prý zakoupila dvoustranu v časopise Vanity Fair a v listech New York Times, aby zde své nadšení vyjádřila formou inzerátu.

VIDEO: Herec Tom Cruise na svatebním večírku předvedl své taneční umění

Video
délka: 00:14.60
Video se připravuje ...

Herec Tom Cruise na svatebním večírku předvedl své taneční umění. Youtube.com

O skonu Riceové informoval na sociální síti její syn Christopher (43), prostřednictvím jejího facebookového profilu: „Láme mi srdce, že vám musím přinést tuto zprávu. V noci Anne umřela kvůli komplikacím po mozkové mrtvici. Intenzita smutku naší rodiny je obrovská,“ napsal. Pohřeb proběhne v blíže neupřesněném termínu v rodinné hrobce v New Orleans, veřejná pocta jejímu životu a dílu je naplánovaná na příští rok.

Riceová byla vdovou, v roce 2002 oplakala svého manžela Stana Ricea (†60), básníka, s nímž prožila 41 let spokojeného manželství. Kromě Christophera měla i dcerku Michele (†5), ta však už v dětství podlehla leukémii, měsíc před svými šestými narozeninami. Právě smrt dcery pro ni byla impulsem pro stvoření postavy malé upírky Claudie, kterou v Interview s upírem ztvárnila tehdy dvanáctiletá herečka Kirsten Dunstová (39).

Fotogalerie
54 fotografií