Libor Olšan (†64) byl mužem s širokým záběrem. Kromě toho, že učil na Janáčkově akademii múzických umění v Brně, se objevil také v celé řadě filmů a pohádek, například Sněžný drak, či Svatojánský věneček, v seriálech Četnické humoresky a Maharal - Tajemství talismanu. Objevil se i v pokračování legendárního Dědictví, nazvaném Dědictví aneb Kurvaseneříká. Byl brněnským patriotem, právě zde se 26. září 1957 narodil a během svého života také aktivně působil.

Smutná zpráva o náhlé smrti tohoto prezidenta Scénického šermu Bravo team Brno, jenž i přes svou lásku (anebo právě pro ni?) k historickému šermování původně vystudoval Střední knihovnickou školu, se objevila právě na profilu JAMU, kde Olšan léta vyučoval. Příčina jeho skonu ještě není široké veřejnosti známá, jisté však je, že je nejenom pro jeho bližní, ale i pro jeho fanoušky a studenty obrovským šokem a velikou ztrátou.

VIDEO: Zemřel hudebník Miro Žbirka: Jaký byl jeho životní příběh?

Video
délka: 02:50.92

Zemřel hudebník Miro Žbirka: Jaký byl jeho životní příběh? Videohub

„Neee, bože to ne!!! On byl světlem a laskavým mistrem českého šermu a pedagogiky! Tohle velmi bolí!!! Upřimnou soustrast!!!“ reagoval na smrt Olšana například mladý herec Radek Melša (27), známý ze seriálů 1. Mise a Co ste hasiči. I ten právě patřil k jeho žákům, kteří nyní štkají na sociálních sítích, a Olšana s dojetím nazývají „posledním mušketýrem“.

„Mistře, odešel jste velmi brzy. Český šerm, akademická obec a my všichni, které jste tak silně inspiroval, utrpěli silnou ztrátu! Váš odkaz však žije dál, s každým tím pohybem, který jste nás naučil!!! Ukažte jim tam nahoře, co to znamená čest a rytířství, které jste v sobě tak hluboce choval! Děkuju za vše! Mistře!!!“ napsal pak na svůj profil zdrcený Melša.

Fotogalerie
20 fotografií