David Seth Kotkin, vystupující pod uměleckým pseudonymem David Copperfield, slavný americký kouzelník a iluzionista židovského původu, slaví své 65. narozeniny. Okouzlující muž, jenž nechal před zraky nevěřícího davu zmizet Sochu svobody, povedlo se mu přežít nebezpečný pád do Niagarských vodopádů, dokázal létat (což byl trik, jehož příprava mu trvala neskutečných 7 let), či unikl z vězení Alcatraz, odkud se nedokázal dostat ani samotný Al Capone (†48), na svůj věk vůbec nevypadá! Copperfield, jenž dodnes aktivně vystupuje na svých kouzelnických show v Las Vegas, zná nejspíš asi nějaký ten trik i na věčné mládí.

Anebo je ten trik velice prostý, a jeho vysvětlením je pořádně nadité konto? Jeho majetek je totiž odhadován na 800 milionů dolarů (17 miliard a 194 milionů českých korun), a možná by právě peníze mohly být vysvětlením, jak si před lety poradil s ubývajícími vlasy. Copperfield, jehož nejvíce proslavily televizní kouzelnické pořady, které byly vždy pojaté jako veliká show plná krásných žen, dunící hudby a plamenů, a jenom málokdy se v ní obešel bez rozepnuté, efektně povlávající bílé košile, se na přelomu tisíciletí objevoval na veřejnosti s pořádně vysokým čelem a výraznými kouty. A pak najednou simsala bim, dnes se pyšní stejnou čupřinou jako zamlada!

VIDEO: Modelka Bára Olejníková se v Las Vegas chystala na show Davida Copperfielda

Video
délka: 02:16.31

Bára Olejníková Bohdan Zajčenko

Slavný kouzelník se prý první kouzlo naučil už jako sedmiletý, první představení měl o pět let později. Tehdy si před publikem říkal Boy Divino a magii se od té doby věnoval profesionálně. Stal se historicky nejmladším členem Společnosti amerických kouzelníků, a ve věku šestnácti let dokonce přednášel o magii na univerzitě v New Yorku.

Po jeho boku byly vždy krásné ženy. Dlouhou dobu tvořil pár s krásnou topmodelkou Claudií Schifferovou (51), již 15 let je mu životní partnerkou o 29 let mladší módní návrhářka Chloe Gosselinová (36). Mají spolu jedno dítě, dcerku jménem Sky (11).

Fotogalerie
41 fotografií