Pohřeb geniálního francouzského herce začal včera v 11:00 v kostele Saint-Germain-des-Prés v centru Paříže. Na rozdíl od čtvrtečního pietního aktu byl ale tentokrát vstup povolen pouze rodině a nejbližším přátelům.

Čestné místo u Belmondovy rakve tak patřilo zejména Delonovi a Richardovi, kteří na předchozím veřejném rozloučení chyběli. „Jsem velmi smutný z toho, co se stalo. Ale mám velkou radost z toho, jak se zachoval svět a Francouzi. Vidíte, jsou tu všichni. Je to úžasné,“ uvedl dojatý Richard. „Bylo by hezké, kdybychom odešli společně, vždyť jsme spolu před šedesáti lety začínali,“ posteskl si v rozhovoru pro rádio Europe 1 Delon, kterého Belmondova smrt hluboce zasáhla. „Jsem absolutně zničený,“ dodal herec, který po boku Bébela zářil v gangsterce Borsalino.

Při posledním rozloučení zazněla v kostele hudba z filmu Profesionál - tak, jak si to přál sám Belmondo. Po konci hodinového obřadu pak bylo hercovo tělo převezeno ke kremaci.

Děti vyhlížely rakev před kostelem

Belmondovy pozůstatky přivezl tmavý vůz. Rakev na ramenou pak vnesli do kostela čtyři muži v černých oblecích. U vchodu na ně už čekal kněz ve fialovém rouchu, a než se za procesím zabouchly masivní dřevěné dveře, vkročily do chrámu i Belmondovy děti Paul (58) a Stella (18), které otcovu rakev vyhlížely před kostelem.

Dámy, ruku líbám!

Fanoušci, kteří na soukromý pohřeb nesměli, zaplnili alespoň prostranství před kostelem, kam už od rána přinášeli květiny. Jakmile spatřili Alaina Delona, začali tleskat. Francouzského herce doprovodil na obřad jeho syn Anthony (56), který mu rovněž pomáhal při chůzi. Na žádost novinářů si Delon sundal alespoň na chvíli roušku, usmíval se na novináře a líbal ženám ruce. Jak vidno, ani s věkem neztrácí nic ze svého šarmu a každým coulem zůstává gentlemanem.

Fanoušci stáli ve frontě až tři hodiny

S hvězdou stříbrného plátna se Francouzi loučili už ve čtvrtek v pařížské Invalidovně, kde byla po skončení ceremoniálu vystavena rakev. Dát herci poslední sbohem tam přišly tisíce lidí, kteří neváhali čekat až tři hodiny! Stovky metrů dlouhá fronta se prý před Invalidovnou táhla ještě o půlnoci.

Video: Druhý pohřeb Jeana-Paula Belmonda (†88): Rodina a přátelé se loučili v kostele, dorazil i Delon

Video
délka: 03:33.28
Video se připravuje ...

Druhý pohřeb Jeana-Paula Belmonda (†88): Rodina a přátelé se loučili v kostele, dorazil i Delon Reuters

Fotogalerie
66 fotografií