Jak si lze představit, Jean-Paul byl jako dítě postrach všech učitelů a miláček spolužáků. Ti kdysi zavzpomínali, jak mladého Belmonda nosili po školním dvoře na ramenou, kdykoli se mu povedl nějaký z jeho vydařených kousků. A budoucí hvězda evropského filmu také neváhala se kolikrát postavit na stranu slabších a pustit se do spravedlivé rvačky. A při jedné dostal i jednu do nosu... Boxerský ring má ale rozhodně velkou zásluhu na tom, že Belmonda dodnes milují miliony filmových fanoušků. Když totiž dostal od soupeře už osmou nakládačku, boxerské rukavice raději pověsil na hřebík a přihlásil se na konzervatoř.

Škaredý pro film

Ale jeho tak charakteristický obličej původně budil jen kritiku a ne obdiv. „Jak může člověk s takovýmhle ksichtem chtít hrát divadlo,“ kroutil prý hlavou jeden z profesorů u přijímaček. A když přijel v 60. letech natáčet do Itálie, novináři hned hlásili, že je příliš škaredý, aby mohl uspět. „Říkali mi Il Brutto (Hnusák). Ale po úspěchu filmu U konce s dechem už bylo všechno jako v pohádkce. Telefony s nabídkami nepřestávaly zvonit,“ smál se o mnoho let později Belmondo.

Herec zemřel v pondělí ve věku 88 let ve svém domě obklopen svou početnou rodinou. Na svém kontě měl ostatně více než 80 filmů, od těch akčních přes kriminálky až po komedie.Slavný herec již delší dobu trpěl zdravotními problémy a začátkem roku byl dokonce hospitalizován pro celkovou únavu. Zemřel pak v pondělí 6. září.

VIDEO: Zemřel Jean-Paul Belmondo! Francouzský sympaťák, který přepsal filmovou historii

Video
Video se připravuje ...

Zemřel Jean-Paul Belmondo! Francouzský sympaťák, který přepsal filmovou historii Mall.tv

Fotogalerie
71 fotografií