Už nejsi tady, kde jsi byl, ale jsi všude, kde jsem já,“ umístila ofocený citát z knihy na sociální síť nejstarší dcera Belmonda Florence, jejíž matka, tanečnice Elodie Constantinová (87) byla hercovou první ženou. Vzali se 4. prosince 1953 a kromě Florence měli spolu dcery Patricii (zemřela roku 1994 při požáru) a syna Paula (58).

V poslední době Florence zveřejňovala rodinné fotky. Jednou z posledních je Jean-Paul při oslavě svých 88. narozenin, které oslavil letos 9. dubna. Herec v té době již upoutaný na invalidní vozík, ale zato stále se svým pověstným úsměvem, si poslední narozeniny jistě užil. Už jen proto, že dcera, která jinak s rodinou žije v Oregonu v USA, za svým otcem v době pandemie koronaviru velmi složitě přiletěla do Francie.

Jaká pozoruhodná rodina! Vidět vás všechny spojené v tento krásný den na oslavě vašeho něžného tatínka je velkou lentilkou štěstí v tomto pochmurném období. Buďte všichni společně velmi šťastní. Je úžasné, že jste mohli překonat Atlantik, abyste zase našli něžnost rodinného klanu a lásku všech blízkých,“ okomentoval společné foto jeden z jejích přátel.

VIDEO: Zemřel Jean-Paul Belmondo! Francouzský sympaťák, který přepsal filmovou historii

Video
délka: 03:38.52
Video se připravuje ...

Zemřel Jean-Paul Belmondo! Francouzský sympaťák, který přepsal filmovou historii Mall.tv

Florence se sice již vrátila do Ameriky, ale v půlce srpna na sociální síť přidala fotku Eiffelovy věže se slovy: „Uvidíme se brzy, Paříži.“ Zřejmě rodina tušila, že konec milovaného otce se blíží, a tak se sešla v jeho bytě, kde zřejmě 6. září také zemřel.

Byl již nějakou dobu velmi unavený. Odešel v tichosti,“ uvedl pro AFP hercův právník Michel Godest.

Fotogalerie
98 fotografií