K Alainu Delonovi (85) měl Belmondo vždycky blízko nejenom před kamerou, ale i v osobním životě. Dvakrát si spolu zahráli v gangsterce Borsalino a plánovali, že si střihnou i třetí díl. Osud ale bohužel rozhodl jinak...

Naposledy se ikony francouzského filmu viděly 15. června, kdy Delon dorazil k nemocnému Belmondovi „Alain vstoupil do obývacího pokoje a křičel: Právě jsem poslal tvému agentovi smlouvu na Borsalino 3, tak si pospěš a uzdrav se, v září točíme v Marseille,“ vzpomíná na emotivní setkání producent a moderátor Cyril Viguier (58), který měl tu čest být tehdy s nimi.

Právě proto, že herce pojilo dlouholeté a pevné přátelství, se očekávalo, že dorazí na státní ceremoniál. Přišla řada významných osobností – od prezidenta Emmanuela Macrona (43) s manželkou Brigitte (68), bývalého prezidenta Francoise Hollandea (67), přes početnou rodinu i kolegy z filmového světa. Delon ale chyběl!

Mnozí si tak pokládají otázku, proč bývalý lamač dívčích srdcí nedorazil. Mohou za to zdravotní problémy, nebo zkrátka jen nechtěl, aby na něj byla upoutána pozornost, která ten den patřila jeho zesnulému příteli?

Pohřeb v kruhu rodinném proběhne dnes od 11 hodin v klášteře Saint-Germain-des-Prés. Je tedy dost možné, že rodina pozvala Alaina Delona, aby se rozloučil s Jeanem-Paulem v tichosti a soukromí.

VIDEO: Zemřel Jean-Paul Belmondo! Francouzský sympaťák, který se nesmazatelně zapsal do filmové historie

Video
délka: 03:38.52
Video se připravuje ...

Zemřel Jean-Paul Belmondo! Francouzský sympaťák, který se nesmazatelně zapsal do filmové historie. Mall.tv

Fotogalerie
90 fotografií