Před pár dny měl mít koncert v Liptovském Mikuláši a na přepravu si zvolil vlak. Na tak dlouhou trasu krátce po půlnoci je příjemnější využít služeb železnic, kde si namísto řízení auta může alespoň na chvíli pospat.

Miro Žbirka byl dosud s takovou dopravou spokojený, ale po poslední zkušenosti o železničních službách dost pochybuje. Chtěl totiž vystoupit ve své cílové stanici, ale místo toho vystoupil až v Štrbě, vzdálené téměř 30 minut cesty. „Ten pocit, když jdeš do Liptovského Mikuláše odehrát koncert a vlak ti zablokuje dveře a odveze tě do Štrby,“ napsal na sociální síť muzikant. A následně zveřejnil i fotku ze Štrby jako důkaz. „Děkuji expressu za „skvělé služby“,“ napsal s ironií Žbirka. No a jeho kritika nezůstala bez odezvy.

Dobrý den Miro, mrzí nás, že jsme vám zkomplikovali cestování. Situaci jsme dnes prověřili – všechny dveře v tomto vlaku jsou funkční a strojvedoucí je po příjezdu do stanice odblokoval. Pokud si přejete situaci blíže prověřit, napište nám prosím na mail. Doufáme, že jste se i přes tuto nepříjemnost v pořádku dostal do cíle vaší cesty,“ zněla reakce dopravce. 

VIDEO: Meky Žbirka o zdraví: Nesmím ho brát jako samozřejmost...

Video
délka: 01:09.36

Meky Žbirka o zdraví: Nesmím ho brát jako samozřejmost... David Turek, Aleš Brunclík

No, ačkoliv to zpočátku působilo jako omluva, nakonec mu více méně jen oznámili, že vše ve vlaku funguje tak, jak má. Zpěváka se okamžitě začali zastávat fanoušci, že si nemá důvod vymýšlet. „Nevím, zda toto můžu považovat za omluvu, čas na prověřování věnuji písničkám, i když jsou další dva svědci marného boje s dveřmi v premium voze. V pořádku to nebylo ani ze strany personálu, který mě přesvědčoval, že do Štrby je to 10 minut (ve skutečnosti 30), takže to nevadí,“ ohradil se Žbirka. 

Fotogalerie
40 fotografií