Muzikant s kytarou působí na první pohled jako obyčejný kluk odvedle, ve skutečnosti lze ale Eda Sheerana označit za továrnu na peníze. Na jeho koncertech nečekejte velkolepé světelné show, početnou taneční skupinu nebo přehlídku kostýmů, britský písničkář vystupuje sám s kytarou a většinou v kostkované košili či obyčejné mikině nebo tričku. Ale jeho koncerty lidi doslova paralyzují a na ty dva pražské jich přišlo 150 tisíc. Mezi koncerty si zašel zahrát s kluky fotbálek do tělocvičny ve Střešovicích.

Pak ho čekal ještě druhý pondělní koncert, který skončil ve 22:30. Hned po skončení Eda odvezli na letiště, kde už měl sbalené věci a přistavěný soukromý tryskáč. Než zašel do odbavovací haly, rozdal několik podpisů a udělal pár selfie s fanoušky. Zrzek v brýlích Česko opustil stylově v dresu české fotbalové reprezentace. Je to prostě frajer...

Další jeho koncert bude 12. července v lotyšské Rize. „Je to skromný kluk, který je upřímný a lidský a který zpívá o vztazích a o tom, jaký je život teenagerů a dospívající generace. Jako prvnímu se to v této éře opravdu povedlo využít na maximum,“ vysvětlil pro Seznam zprávy publicista Tkáč, co stojí za úspěchem Sheerana, jehož cílovou skupinu tvoří především náctiletí a mileniálové.

Jak se z bezdomovce stal miliardář! 

Nenápadný písničkář prožil předtím, než se stal slavným a respektovaným, velice krušné chvíle. Například ve škole byl otloukánek. Jeho spolužáci ho neměli rádi zejména kvůli jeho ohnivým vlasům. „Když jsem se pak vrátil do svého města Hebden Bridge a už jsem byl na hudební scéně známý, spousta lidí tam měla vlasy nabarvené tak, jako jsou ty mé,“ konstatoval později s úsměvem Sheeran. Než se proslavil, byl prý dva a půl roku bezdomovcem a několik nocí strávil dokonce před Buckinghamským palácem v Londýně, jak prozradil ve své knize A Visual Journey.

VIDEO: Velká show Mikolase Josefa za 3,5 milionu byla v ohrožení! Na dva dny přišel o hlas

Video
délka: 01:50.74
Video se připravuje ...

Velká show Mikolase Josefa za 3,5 milionu byla v ohrožení! Na dva dny přišel o hlas Hana Zejdová

Fotogalerie
36 fotografií