Ačkoliv byla německého původu, osudnou se jí stala cesta do Itálie, kde má kořeny i její muž, herec a režisér Giulio Ricciarelli (53). V Toskánsku si užívali na luxusní jachtě i s dětmi, dvěma dcerami ve věku 7 a 8 let a syna ve věku 4 let, když zasáhl krutý osud.

Podle prvních zpráv při koupání ztratila vědomí. Manžel se ji okamžitě snažil zachránit, a tak ji vytáhl zpět na palubu za vlasy. Po rychlém příjezdu záchranářů nastal boj o život Lisy, který ale nakonec nebyl úspěšný. „Začali jsme sice s resuscitací, ale spolykala a vdechla příliš vody,“ promluvil přivolaný záchranář v rozhovoru pro italská média. Ani v nemocnici se nepodařilo ji zachránit a po třech hodinách lékaři konstatovali smrt.

Posléze pitva prokázala, že Martineková známá především ze seriálu Die Heiland: Wir sind Anwalt (Spasitelé: My jsme právníci) měla ve vodě srdeční zástavu z nejasných příčin, pravděpodobně mohla trpět nějakým nezjištěným srdečním onemocněním.

Kolegové v šoku

Vzhledem k tomu, že půvabná herečka byla vždy velmi plná života, jsou zprávy o jejím náhlém skonu pro všechny šokem. Nejen pro její rodinu, která se zatím k ničemu nevyjádřila, ale i pro její kolegy a známé. Ti teď plní sociální sítě smutnými vzkazy.

„Liso. Nejdražší Liso. Nejdražší a nejzábavnější kolegyně. Jsem tak smutná, " napsala například Andrea Sawatzkiová (56), která se zesnulou hrála ve filmech Der Mann von nebenan lebt! či Bella a nesplněný sen.

„Nemůžu tomu uvěřit,“ okomentovala zprávy spisovatelka Ann-Kathrin Kramerová (53) a herečka Simone Thomallaová (34): „Jsem tak strašně smutná". Rebecca Immanuelová (48), Sabin Tambreaová (34) a Alexandra Maria Laraová (40) pak nechaly vše bez komentáře a jen připojily smutná černá srdéčka.

„Lisa…Jsem šokovaná. Příliš brzy…Chybí mi slova. Moje myšlenky jsou s vaší rodinou," vypsala se zase ze zármutku herečka Bettina Zimmermannová (44) a připojila fotku Lisy. „Adieu, Lisa…jaká smutná zpráva. Já jsem beze slova,“ zaplakal také herec Jan Josef Liefers (54).

Fotogalerie
18 fotografií