Doslova na každém rohu musí mít H.P. Baxxter (55) k dispozici svůj oblíbený drink, což je vodka s energetickým nápojem. Zpěvák, který řádí na pódiu, potřebuje extrémní klid na jídlo a během turné vyžaduje vždy, aby restaurace, kde právě jí, byla bez dalších hostů. Na návštěvu německých hudebníků se pořadatelé i jihočeské město připravuje měsíce. 

O tom, že kapela Scooter to umí pořádně rozjet na pódiu, není pochyb. Jejich světelné show doplněné pyromanskými efekty a krásnými ženami jsou už roky lákadlem pro tisíce fanoušků nejen taneční hudby. Stejně tak to ale tihle kluci umí rozjet i v soukromí. Velké party a všudypřítomný luxus jsou jejich denním chlebem. Nejinak tomu bylo i při přípravě koncertu. „Kapela původně chtěla ubytování v Rakousku nebo v Praze, a to výsadně v těch nejlepších hotelích. Nakonec se nám ale podařilo zajistit luxusní ubytování v blízkosti koncertu, v jihočeském kraji. Což přináší řadu výhod. Přesnou cenu za ubytování nemohu prozradit, ale pohybuje se v řádech desítek tisíc za noc,“ upřesňuje jeden z pořadatelů David Šindelář.

Kapela přiletí tryskáčem do Prahy a po odbavení pojedou rovnou na místo koncertu. „Kluci se tu zdrží jen krátce, pak je čekají další povinnosti. Hned po koncertě jednou směr Linz, kde na ně bude čekat letadlo. Všude se pohybují jen speciálně vybavenými auty německé značky, které si sami vybrali. Při cestě jim nesmí chybět oblíbené dobroty a celá řada nápojů,“ dodává pořadatel.

Největší turné

Scooter oslavil pětadvacáté narozeniny v omračujícím stylu, největším turné ve své historii a je stále při chuti a v nevídané formě. Ještě než to 22. června rozpálí v Českých Budějovicích, stihli si na jaře podmanit řadu koncertních hal a stadionů, mimo jiné i na respektovaných c/o pop Festivalu v Kolíně nad Rýnem nebo holandském Paaspop Festivalu. Přípravu na show u soutoku Vltavy a Malše tedy rozhodně nepodcenili.

Budějovický koncert odstartuje H.P. Baxxterovi a jeho parťákům nabité léto s dvanácti koncerty na klíčových festivalech napříč Evropou, které vyvrcholí 7. září na ikonické Lollapalooze v Berlíně. „Jsme nadšeni z toho, jak skvěle nás teď noví i staří fanoušci všude přijímají a můžeme vám slíbit, že do toho dáme všechno, ať to bude Lollapalooza nebo České Budějovice,“ vzkazuje energický H.P. Baxxter do Berlína i Budějovic.

Fotogalerie
17 fotografií