Bez většího zájmu médií zemřel počátkem března baskytarista legendární britské rockové kapely Queen Mike Grose. O smrti baskytaristy toho zahraniční média moc neví. Není znám jeho věk, ani příčina úmrtí. Hudebník totiž nebyl moc známý, přesto se zapsal do dějin coby první baskytarista kapely Queen v jejích začátcích.

Na jeho smrt však zareagovali oba aktivní členové formace. „Jsem zarmoucen zprávou o mém starém příteli Mikeu Groseovi, kterého jsem poprvé slyšel s kapelou The Individuals, když jsme ještě byli na škole. Vždycky zněl mocně,“ uvedl zarmouceně bubeník Queenů Roger Taylor (69).

„Mike Grose byl první basák Queen. Kolem roku 1970 ho Roger pozval z Cornwallu do Londýna, aby s námi dal dohromady prvních pár songů. Byla to silná osobnost! Jeho zvuk byl masivní a monolitický! Nakonec to spojení nefungovalo, přesto dlužíme Mikeovi hodně za to, že s námi udělal těch pár prvních krůčků,“ rozepsal se na instagramu také populární kytarista Brian May (71).

I když tak Grose ke skupině patřil jen všeho všudy pár měsíců, je jasné, že oba hudebníky jeho odchod ze světa hodně zasáhl. Na facebooku si tak nyní Queen připomínají data a místa tří koncertů z roku 1970, na kterých s nimi vystupoval i zesnulý Mike. První z nich byl přitom v City Hall v Truru, kde zazněly například písně Father to Son nebo Stone Cold Crazy. Tehdy poprvé také skupina vystupovala pod názvem Queen. Ovšem na plakátech byl ještě původní název Smile.

„Myslím, že jsme za něj měli dostat 50 liber, ale jestli si dobře vzpomínám, tak se tolik ani nevybralo, protože přišlo opravdu málo lidí,“ vyprávěl o těžkých začátcích sám Grose, který sice v úspěch věřil, ale neměl čas na něj čekat. Zatímco ostatní z kapely studovali, on pracoval na plný úvazek. Za pár měsíců se tak z Londýna vrátil do Cornwallu a tam začal podnikat v autodopravě. Baskytaristou Queenů se posléze stal John Deacon. Ten je stále naživu, i když už se stáhl do ústraní. 

VIDEO: Komorník Freddieho Mercuryho Freestone: Jede do škol varovat před AIDS!

Video
Video se připravuje ...

Komorník Freddieho Mercuryho Freestone: Jede do škol varovat před AIDS! Luboš Procházka, Aleš Brunclík

Fotogalerie
13 fotografií