S irským umělcem Byrnem chodila Natalie Dormer (36) dlouhých jedenáct let. Poznali se během natáčení legendárního seriálu HBO Tudorovci, v němž půvabná blondýnka ztvárnila Annu Boleynovou. O ruku Byrne požádal Natalii o čtyři roky později na romantické plavbě lodí po Indii. Bohužel, idylka na celý život jim nevydržela. K rozchodu mělo dojít údajně již během léta, jenže v té době propagovali po celém světě nový film In Darkness a museli navenek působit jako šťastný pár. Scénář ostatně psali spolu, byť v rozhovorech, které byla herečka ochotna během uvedení filmu do kin poskytnout, několikrát jasně zdůraznila, že právě tvůrčí proces byl nejčastějším zdrojem jejich hádek.

„Nevím, jestli jste někdy psali ve stejné místnosti s jinými lidmi, ale rozhodně vám to nedoporučuji dělat se svou lepší polovičkou,“ prohlásila například Dormer, a Byrne dodal: „Vždycky to skončí velkou hádkou a vy jste za toho špatného…“ Zdá se, že to mezi snoubenci bylo dost divoké, a není asi moc divu, že se jeden druhému nakonec postupně odcizili. Při urovnávání pokřivených vztahů jistě nepřispěly ani negativní recenze na jejich společný snímek, ani fakt, že Natalie film sama produkovala – pročež na tom poměrně zásadně finančně prodělala.

Děj filmu přitom zní celkem zajímavě, jde o příběh slepé dívky Sofie (v podání téhle plavovlasé Angličanky), která se po záhadné sebevraždě krásné sousedky Veronique (kterou si zahrála modelka Emily Ratajkowski, 27) pouští do vlastního vyšetřování a stopa ji zavede až k dívčinu otci, bosenskému válečnému zločinci, který až dosud úspěšně unikal spravedlnosti. Diváky však nepřesvědčila ani nahota, kterou se snažili nalákat již v traileru.

Je to trochu ironie, jelikož Dormer se nikdy netajila tím, že sexuální scény bere jako nutné zlo a traumatizují ji. V roce 2011 se například zmínila v rozhovoru pro Independent, že k nim přistupuje se stejným nadšením jako k lékařské prohlídce u ženského doktora. Zároveň ale dodala, že nahota je bohužel standardním požadavkem u hereček „určitého věku“.

Fotogalerie
13 fotografií

Více o hercích ze seriálu Hra o trůny čtěte ZDE