Frances McDormand se narodila 23. června 1957 v Gibson City v Illinois jako Cynthia Ann Smith. Její matka, která byla pravděpodobně dost mladá a neměla peníze, ji dala k adopci. Když bylo holčičce asi rok a půl, ujal se jí manželský pár Noreen a Vernon McDormandovi a dali jí své jméno.

Podle The New York Times se starali o devět dětí a Vernon působil jako pastor v jednom z protestanských odvětví. Rodina se hodně stěhovala po Americe, ale Frances o adoptivních rodičích vždy mluvila jen hezky, a tak jí u nich zřejmě nic nescházelo.

Přesto se s příchodem puberty začala bouřit. Odešla z domova a podle svých slov dost experimentovala s drogami, zejména s LSD a »kouzelnými houbičkami«. „Měla jsem list - panenství? Odškrtnout to a zbavit se ho co nejdřív. Taky jsem chtěla zkusit každou drogu, kterou bych si nemusela píchat jehlou," přiznala kdysi.

Období vzdoru ale nakonec pominulo. McDormand šla studovat do New Yorku a spřátelila se s herečkou Holly Hunter (59), které dodnes tak trochu vděčí za svého manžela. Když totiž Holly odmítla hlavní roli v debutovém filmu bratří Cohenů z roku 1984, doporučila právě svou kamarádku a tehdejší spolubydlící.

Fotogalerie: Oscaři 2018: Luxus, krásné dámy a zlaté…
136 fotografií

Frances se tak seznámila s Joelem Coenem (63) a zamilovala se do něj, když jí prý půjčil sérii knih a mezi nimi i erotický krimi thriller Pošťák zvoní vždycky dvakrát. „O pár nocí později jsem mu řekla: ‚Chtěl bys ke mně přijít a probrat tu knihu?' A už to bylo. Svedl mě literaturou," vyprávěla před lety s humorem sobě vlastním herečka. Ještě ten samý rok pár oslavil svatbu a dodnes jsou spolu.

Založili spolu i rodinu. V roce 1995 totiž adoptovali tehdy půlročního chlapce z Paraguaye, kterému dali jméno Pedro McDormand Coen. Ten se ve šlépějích lidí, kteří ho vychovali, ale nevydal. Od filmařiny se drží dál a podle Womans World se živí jako certifikovaný masér a soukromý trenér.

McDormand dokonce jeden čas zvažovala, že napíše knihu o adopci, ale nakonec k tomu nikdy nedošlo. Vzhledem k jejímu proslovu na Oscarech je ale jasné, že je to škoda.

VIDEO: Ukázka z filmu Tři billboardy kousek za Ebbingem: Mají pomoci s hledáním vraha, odhalují však mnohem víc...

Video
délka: 02:29

Tři billboardy kousek za Ebbingem mají pomoci s hledáním vraha, odhalují však mnohem víc... od 18. 1. 2018 i v českých kinech. • Trailer. CinemArt

Všechny vítěze cen Akademie Oscar 2018 najdete zde >>>

Fotogalerie
139 fotografií