Během galavečera bylo možné v sále i na jevišti spatřit plejádu půvabných žen v róbách různých střihů i barev. Zatímco Meryl Streep (68) či Allison Janney (58) oceněná za nejlepší ženský výkon ve vedlejší roli vsadily na rudou, a sladily se tak s červeným kobercem, další herecká legenda Jane Fonda (80) přišla pro změnu ve sněhově bílých šatech s odvážným dekoltem.

Fotogalerie: Oscaři 2018: Luxus, krásné dámy a zlaté…
135 fotografií

Britská herečka Helen Mirren (72), která na pódiu stanula víckrát, se kvůli tomu i převlékala. Blyštivé světlé šaty v průběhu předávání cen vyměnila za elegantní modrou róbu. Modrou zvolila i Australanka Nicole Kidman (50) či někdejší milenka amerického exprezidenta Billa Clintona (71) Monica Lewinská (44).

KOMPLETNÍ VÝSLEDKY OSCARŮ NAJDETE ZDE!

Černá tak rozhodně Oscarům nijak zvlášť nedominovala, ačkoliv se během večera o kampani Metoo, sexuálním obtěžování či rovnoprávnosti mužů a žen několikrát mluvilo. Moderátor Jimmy Kimmel (50) na toto téma dokonce zavtipkoval. "Oscar je nejvíc milovaný a respektovaný muž v Hollywoodu a já vám řeknu dobrý důvod proč. Jen se na něj podívejte - ruce má tam, kde je můžete vidět, nikdy neřekne sprosté slovo a hlavně nemá vůbec žádný penis," vysvětloval komik a ukazoval přitom na velkou zlatou sochu Oscara.

Na kauzu narážela i jedna z oceněných, když naznačovala, že v kategoriích Oscara jsou si ženy a muži rovni a svět by se z toho měl poučit. Důležitost boje za práva žen připomněly i Jodie Foster (55) či Jane Fonda.

Jaké další barvy vynesly herečky na červený koberec? Přesvědčte se v galerii ->->

Fotogalerie
109 fotografií