Starrovo letadlo z Budapešti, kde v úterý koncertoval, přistálo na ruzyňském letišti s asi 15 minutovým zpožděním ve 23:43. Kromě několika novinářů ho čekali i věrní fanoušci doufající v Ringův podpis. Marně... Po pasové kontrole Brouk se svým doprovodem vstoupil do příletové haly se slovy: "Dámy a pánové mnohokrát děkuji za uvítání do vašeho překrásného města, musím jít."

Svižným krokem pak zamířil k přistavené dodávce před vchodem do terminálu. Prosby o autogram nechával být. "Nedávám podpisy," řekl stručně a naskočil do auta, které ho odvezlo do hotelu Four Seasons.

Co Ringo zahraje

„Obvykle hraju dvanáct písniček a mezi nimi kapela dalších dvanáct. Tentokrát přidám i dvě z nového alba,“ slibuje bývalý bubeník legendárních Brouků. Týden před svými jedenasedmdesátými narozeninami zahraje Ringo Starr před českými fanoušky.

„Po dlouhé době jedeme evropské turné a letos zamíříme i do zemí, ve kterých jsme ještě nevystupovali,“ řekl Ringo na tiskové konferenci. Kromě známých hitů zazní i novinky z poslední desky. Pořadí písní nechává na všech koncertech stejné. „Máme jeden playlist a toho se držíme,“ vysvětlil muzikant.

Fotogalerie
12 fotografií

Všestranný muzikant s nálepkou Brouka

Slavný bubeník, který je levák, a přesto má bicí soupravu pro praváky, rád hraje i na jiné nástroje. „Ale ne na turné. Jinak trochu hraju na klavír a na kytaru,“ přiznal Ringo Starr.

Nálepky jednoho z Beatles se nezbavil ani po letech. „Už jsem se s tím smířil, nebojuji proti tomu. I když je dost únavné, když vydáte desku a druhá otázka od novinářů je: Jak se má Paul McCartney? Přesto jsem v rozhovorech otevřený. Můžete se mě zeptat na cokoliv a já buď odpovím, nebo ne,“ vysvětlil hudebník. Přestože je známý nejen jako muzikant, ale taky jako skladatel a producent, sám má jasno. „V první řadě jsem bubeník. Bubnování je pro mě stále vášní,“ přiznal Ringo.