Benaissa byla obžalována z trestného činu vážného ublížení na zdraví. Protože se ho údajně dopustila v 17 letech, rozhodoval případ soud pro mladistvé. Už na začátku procesu přiznala, že provozovala nechráněný sex, ač věděla, že je nakažena. Žaloba i obhajoba se už ve středu u soudu dohodly, že s ohledem na doznání a projevenou lítost by podmíněný trest byl pro Benaissu dostatečný.

„Nemohu se omlouvat,“ řekla ve středu obžalovaná před soudem. „Pro to, co jsem udělala, není žádná omluva,“ uvedla. Vyjádřila také přání se s mužem (34), kterého v roce 2004 nakazila, sejít na neutrálním místě a promluvit si s ním.

Zpěvačka byla zatčena v dubnu 2009 krátce před vystoupením a strávila poté deset dní ve vyšetřovací vazbě. Zpěvačce hrozil trest od půl roku do deseti let vězení.

Fotogalerie
3 fotografie

V Německu za to bylo vězení

Červenec 2010

Malíř (47) s virem HIV byl odsouzen k pěti letům vězení za to, že dvě ženy nakazil a nejméně pět dalších ohrozil. Soud ho kvůli těžké poruše osobnosti uznal vinným.

Březen 2010

Jednoletou podmínku dostala žena (32), která svému novému partnerovi zatajila, že je HIV pozitivní. Ačkoliv se partner nenakazil, o diagnóze ženy podal svědectví její bývalý manžel.

Červenec 2007

K osmi letům vězení byl odsouzen montér (38). Virem HIV nakazil prokazatelně čtyři ženy, jedné dokonce po styku poslal SMS: Příjemnou zábavu s HIV!