Tolik si s Lisou přáli dítě. To však zemřelo ještě dřív, než přišlo na svět...

V roce 1985 dostal roli Orry Maina v seriálu Sever a Jih a jeho hvězda začala zářit. První velký úspěch z něj udělal miláčka žen. Patrick však o publicitu nestál, a tak si se ženou pořídil ranč poblíž Los Angeles. „Potřeboval jsem vypadnout z Hollywoodu,“ prozradil.

V roce 1986 začal natáčet nenápadný tanečně-romantický snímek, který byl původně určen pro video. Hříšný tanec měl rozpočet sto milionů korun. Zisky jen za první rok od uvedení však činily neuvěřitelné dvě miliardy. Vznik filmu nebyl jednoduchý.

Jennifer Grey chtěla roli Baby získat za každou cenu, protože neuspěla v konkurzu na Flashdance. Když však zjistila, že jejím filmovým protějškem Swayze, dostala mdloby. Nesedli si.

Fotogalerie
3 fotografie

Během natáčení jí největší problémy dělaly milostné scény. Patrick se navíc k Jennifer nechoval nejlépe, protože netancovala tak dobře jako on, což se mu nezamlouvalo.

Na plátně ale jejich vztah vypadal přesvědčivě a snímek patří k nejlepším romantickým filmům všech dob. Pak přišla role, která ho vynesla na vrchol: Duch s Demi Moore.

Byl slavný, ale jemu chybělo jediné: Tak strašně si s Lisou přáli dítě. A ona stále nemohla otěhotnět. V říjnu 1989, právě během natáčení Ducha, sdělila Lisa Patrickovi šťastnou zprávu, že je těhotná. Byl nadšený.

Za pár měsíců nato ultrazvuk ukázal, že dítě je mrtvé...