Od ledna minulého roku se hollywoodskému herci Patrickovi Swayzemu (56) změnil kompletně celý život. Zasáhla ho rakovina slinivky a lékaři mu dávali jen pár týdnů života. Patrick podstoupil náročnou chemoterapii a s nemocí bojoval jako lev. Hvězda Hříšného tance si je ale vědoma, že konec přichází, a tak se rozhodla odkázat vše, co má, své nejmilovanější osobě – manželce Lise Niemi (52)!

Patrick se rozhodl veškerý svůj majetek i pohledávky převést na fond, jehož jedinými správci jsou on sám a jeho žena. Jinými slovy: Odkázal jí vše, co má. Se svou ženou je Patrick necelých 34 let a doufá, že právě čtyřiatřicáté výročí s ní ještě oslaví. To bude v červnu. Síly však docházejí…

Fotogalerie
6 fotografií


Patrick již sám dobrovolně přestal s léčbou. Ví, že umírá a chce odejít se ctí, jako člověk. V případě selhání orgánů odmítá resuscitaci. Jeho největší oporou je manželka Lisa Niemi. Pár patřil před Patrickovým onemocněním k nejšťastnějším v Hollywoodu. Minulý rok obnovil svůj manželský slib. „Když jsem Lisu viděl, tak to byla láska na první pohled,“ svěřil se kdysi Patrick. Tehdy bylo Lise teprve šestnáct let a chodila do taneční školy Patrickovy matky. Jejich láska byla tak silná, že o dva roky později se vzali.

Swayze, který nyní zhubl na děsivých 47 kg a pohled na něj vyvolává šok, se ale stále snaží žít naplno. Jezdí nakupovat a je nadšený ze svého nového pejska Kumasaie, rhodéského ridgebacka. Zbytek života chce strávit poblíž Los Angeles na svém Bizarním ranči, jak ho sám pojmenoval. Lisa Niemi mu bude po boku. Až do konce…

Byli pro sebe zrozeni!
Nejbližší přátelé šťastného páru se shodují, že pro sebe byli zrozeni. Oba nade vše milují tanec a studovali klasický balet. Celých 25 let předcvičovali ve fitness centru pilates. Lisa Niemi dokonce režírovala snímek Poslední tanec z roku 2003, ve kterém si oba zahráli a zatančili. Kritiky moc příznivé nebyly, ale z choreografi e tanců byli všichni nadšeni. Manželé nikdy neměli děti, ale vždy se s láskou starali o svá zvířata. Chovají nejenom koně, ale také psy a dokonce ptactvo. Společné zájmy uzavírá vášeň pro létání. Jak Patrick, tak jeho žena mají pilotní licenci.