Občas potřebuje při chůzi oporu, bývá mu špatně, tekutiny získává z nádobky, kterou nosí umístěnou na břiše. A říká: „Pokud někde padnu, nechte mě být! Žádné oživování. Chci umřít v klidu...“

„Cokoliv se stane, budu pracovat, dokud nezemřu,“ říká Swayze odhodlaně. I přes svá bojovná prohlášení se však rozhodl ukončit chemoterapii a léčbu. A navíc odmítl případnou resuscitaci! Pokud nebude moci dýchat nebo přestane jeho srdce bít, přeje si jediné – aby ho lékaři nechali v klidu zemřít a nepokoušeli se ho oživit. „Co na to říct? Patrick bojoval dobrý boj. Ale pravděpodobně zjistil, že už není nic, co by pro něj lékaři ještě mohli udělat,“ tvrdí jeho blízký přítel.

Fotogalerie
3 fotografie

Kvůli nemoci bývá herec často dehydratován, proto musí nosit na břiše speciální zařízení, které mu nezbytné tekutiny dodává. „Nemá na zádech nápis »spotřebujte do...«, všichni jednou zemřeme, netušíme kdy, jen víme, že se to prostě jednou stane. A tak přesně se na to dívá i on,“ prohlásila Swayzeho herecká kolegyně Whoopi Goldberg.