Pikantní na tom je, že v porotě bude každý jeho krok sledovat „strejda Geňa“ čili Richard Genzer (57), který u jeho táty začínal coby tanečník! Role se otočí. Zatímco táta Hes kdysi cepoval Genzera jako tanečníka, teď bude Geňa coby porotce upozorňovat na taneční chyby jeho syna. Je to pro Oskara dobře, nebo by se naopak měl bát vysokých či přemrštěných nároků?

Taneční tábor

Každopádně je už nyní v hledáčku sázkových kanceláří. Podle odborníků má totiž mladý talentovaný herec, který zazářil ve filmech Dukla 61 či Bratři, velké šance vytřít ostatním zrak.

„StarDance mi připadá jako skvělá příležitost něco nového se naučit, dostat se za dva měsíce do formy, kterou jsem v poslední době ztratil,“ přiznal Oskar, jehož domovskou scénou je Švandovo divadlo. „Aktivně se teď moc nehýbu. Bude to pro mě něco jako zábavný taneční tábor a moc se těším, až to celé začne. Tanec je mi velmi blízký,“ dodal herec.

Video
Video se připravuje ...

Choreograf StarDance Marek Zelinka: Jak hodnotí letošní ročník? Štichová, Kristl

Odmala v kole

Dřina, na niž bývalí účastníci StarDance upozorňují, ho neděsí. Vystudoval mimo jiné hudebně-dramatické oddělení konzervatoře a tanec měl ve školním rozvrhu. A nejen to. „Už jako dítě jsem tančil třeba v představení Polská krev,“ prozradil Oskar. „A oba s bráchou, dvojčetem Oliverem, jsme chodili do tanečního folklorního souboru Valášek a tam jsme samozřejmě byli k tanci vedení,“ upřesnil Hes v jednom z rozhovorů. Tanečnicí byla i jeho maminka Marcela Karleszová (60), která dnes bedlivě sleduje každý krok svého syna a nevynechá jedinou jeho premiéru.

Sebevražda kvůli rakovině

V únoru 2014, přesně před deseti lety, se Richard Hes pokusil o sebevraždu skokem z okna. Rok předtím mu objevili rakovinu slinivky a poslední měsíce pobýval v hospicu v pražských Bohnicích. Nezemřel ale bezprostředně po pádu.

Fotogalerie
57 fotografií