Producenti StarDance mají takový strach z další nákazy v týmu, že dělají vše pro to, aby se situace s nemocnou moderátorkou Terezou Kostkovou (45), ale i herečkou Simonou Babčákovou (48), která podle několika zdrojů Aha! marodí s covidem, neopakovala.

V ohrožení je hlavně zpěvák Mirai Navrátil (29), který má za sebou už jednu absenci kvůli karanténě, a pokud by se situace opakovala, podle licenčních pravidel BBC by ho to stálo místo v soutěži, stejně jako Babčákovou.

Proto musí všichni účinkující chodit v zákulisí v respirátorech a nesmí je sundat ani při zkouškách na parketu. „Je to otravné, ale musíme to zvládnout, aby ta StarDance nějak běžela,“ řekl Aha! jeden z účinkujících, který si nepřál být jmenován.

„Nově máme také občerstvení přímo v šatnách, abychom se společně nepotkávali v jedné místnosti,“ dodal.

ČT se tento týden rozhodovala, jestli v rámci opatření také nezruší účast diváků v sále, jako se tak v minulých týdnech stalo u zahraničních verzí soutěže. Zatím ale k tomuto opatření producenti nepřistoupili, a tak i v sobotu diváci ve studiu usednou. Po celou dobu přímého přenosu ale budou muset mít respirátory.

Vše řešíme s hygienou

Česká televize do této chvíle Aha! jasně neodpověděla na otázku, jestli minulý týden Simonu Babčákovou a jejího tanečníka Martina Prágra (27) vyřadila kvůli tomu, že měla herečka pozitivní test na covid.

Z Kavčích hor tvrdí, že se nic zásadního v soutěži neděje. „V současné době se na další soutěžní večer připravují všechny taneční páry. U všech ale platí, že musí před přenosem projít PCR testy,“ napsala Blesku mluvčí ČT Karolína Blinková.

VIDEO: StarDance: Předchozí série - první vyřazení a vítězové

Video
Video se připravuje ...

StarDance: Předchozí série - první vyřazení a vítězové Videohub

Fotogalerie
99 fotografií