Rychtář bez svých věrných přátel zvukaře Standy a fanouška Petra Veselého nedá ani ránu, a tak je pochopitelné, že ho tito dva pánové dnes ráno doprovázeli na říčanský hřbitov. Tam Rychtář koupil místo, nechal vykopat hrob pro Bartošovou a objednal náhrobek s Ivetinou podobiznou.

Vdovec se na dnešní událost oblékl znovu do smutečního a vkročil na hřbitov jako první. Standa s Veselým, oblečeni do pruhovaných triček, šli zhruba půl metru za ním. Oba nesli v ruce svíčku, fanoušek Veselý měl navíc květinu. Než trojice dorazila k hrobu Ivety, Rychtář vzal cestou konev.

Video
délka: 00:52.28

Rychtář u hrobu Marek Pátek, Jiří Pitrof, Pavel Machan

Vodu pak nalil do vázy, kam přišly červené růže, které přinesl Petr Veselý. Hrob, kterému dominuje pompézní náhrobní kámen s podobiznou Ivety, je obklopen jejími soškami andělíčků, které milovala a které nosili fanoušci po její smrti k uhříněvské vile. Všichni tři pánové si pak k hrobu klekli a společně se pokoušeli zapálit všechny svíčky.

Když měli všechno hotové, Rychtář se neudržel a náhrobní kámen pohladil. Jako by chtěl naposledy pohladit svou ženu. Ještě než odešli, tak se všichni tři před hrob postavili a upřeně na něj hleděli. Vdovec se pak v tichosti se svou Ivetkou rozloučil a z hřbitova odešel.