Macura vyrazil na poslední rozloučení s Ivetou Bartošovou ruku v ruce s přítelkyní Vlaďkou. Oba přinesli bílou chryzantému, kterou chtěli položit k Ivetině rakvi. Před malou síní strašnického krematoria ale bylo tolik lidí, že dvojice raději počkala, až obřad a pozvaní smuteční hosté skončí.

Poté vešel do areálu a snažil se společně s přítelkyní dostat do malé obřadní síně, ale nepochodili. Proto zvolili alternativu a květiny položili pod vrbu, která roste na prostranství před síní.

Přišel jsem, až když pozvaní hosté odešli, což je v pořádku, myslím, že to tak může být," řekl exkluzivně Blesku Zdeněk Macura. „Váhal jsem, jestli přijít, ale protože se jedná o hodně specifický případ, který je důsledkem zla, tak jsem dorazil,“ dodal ještě.

Prozradil dokonce, že spolu s Ivetou sdíleli víru v boha. „Já jsem věřící člověk a Ivetka pána boha milovala, vím to. Mluvili jsme o tom v Itálii. Věřím, že ji Ježíš vzkřísí,“ prozradil dál.

Přestože Zdeněk Macura prožívá asi nejbolestivější období svého života, do černé se nezahalil. „Má to symboliku. Nejsem v černém, protože to je motiv naděje. Věřím, že něco je silnější než smrt. A bílá košile, bíla vyjadřuje naději,“ dodal ještě.

Video
délka: 02:34.21

Transsexuál Diana útočí: Macuro, kvůli tobě měla Iveta deprese! Redakce Blesk.cz

Hádka s Rychtářovou fanynkou

Do Macurova rozhovoru pro Blesk.cz se ale vložila i „dáma“, která již v průběhu obřadu vyvolala hádku mezi fanoušky a začala Macuru obviňovat ze smrti Bartošové a hájit Josefa Rychtáře. „Je to jediný člověk, který se o Ivetu postaral. Je vynikající člověk,“ rozohnila se před kamerami. A vrátila se i k výletu do Itálie. „Tohle je trestný čin. Vy jste ji unesl,“ neváhala zlomeného Zdeňka obvinit.

Ani zastání od své přítelkyně Vlaďky mu nepomohlo a Macura se dočkal i věty. „To vy jste za její smrt zodpovědný!“ Ženě ani nestačilo tvrzení, že Iveta o pomoc Macuru poprosila a šla s ním dobrovolně. Situaci uklidňoval i jeden z přítomných fanoušků, který Macurovi radil, aby na tyto útoky vůbec nereagoval.

A má Macura nějakou hmotnou vzpomínku na Ivetu? „Nic nemám, věci jsou jen věci. Vzpomínky mám v srdci.“ Na rozdíl od Rychtáře tak nemá schovanou žádnou obálku nebo kámen z místa neštěstí.

Video
délka: 01:37.68

Když pohřbíhali Ivetu, venku se hádaly tábory fanoušků! Ladislav Bína, Blesk.cz