Co vysvětloval Josef Rychtář během pěti hodin na kriminálce? Policie podrobnosti sdělovat odmítá. Blesk však přesto zjistil, na jaké otázky rozhodně musel kriminalistům odpovídat.

Co bylo před smrtí?

„Byl to člověk, který byl po dlouhou dobu nejblíž osobě, která si sáhla na život. Policii tedy zajímá, jak se ta osoba chovala v poslední době před svou smrtí,“ řekl Blesku bývalý elitní kriminalista Josef Doucha.

Proč nehlásil dopis?

Podezřelé jsou i okolnosti kolem dopisu na rozloučenou adresovaného synu Arturovi, který Rychtář podle svých slov našel čtyři dny před sebevraždou. „V jeho případě se jistě policie zabývá i tím, proč nález dopisu neoznámil, ani rizikovou situaci jinak neřešil,“ uvedl Doucha.

Má účast na smrti?

Je možné, že Josef Rychtář vyfasuje i pobyt ve vězení. „Podle mého názoru by byla na místě i vyšetřovací verze účasti na sebevraždě,“ prozradil Josef Doucha.

„Zasahoval své manželce zřejmě do života velice projektivním způsobem, zatímco ona byla submisivní. Policie musí zjistit, proč jeho ochrana náhle selhala,“ dodal bývalý kriminalista.

Po pětihodinovém výslechu Josef Rychtář odjížděl od policie pořádně vyčerpaný, ale zdaleka to nebyla konečná. S kriminalisty v zádech dorazil do domu v Uhříněvsi, kde se vyšetřovatelé zdrželi další hodinu.

Dopis na rozloučenou

Čtyři dny před smrtí Ivety Josef Rychtář našel její dopis na rozloučenou a nijak nezakročil. „Našel jsem ho pod mým polštářem, když jsem si šel 25. dubna lehnout vedle Ivety a zjistil jsem, že tam je nějaký papír,“ vysvětlil Rychtář s tím, že hned jednal.

„Povídám, co to je, Ivetko, co tě to vůbec napadlo? Ona mě prosila – dej mi ho, dej mi ho, já ho roztrhám! To jsem odmítl – tohle nesmíš! Život sis nedala, nemáš právo si ho vzít. Jak takhle vůbec můžeš uvažovat? Dožadovala se toho dopisu, aby ho mohla zničit, já jí ho nedal. Ten den, kdy jsem ho nalezl, jsem tam fixou na nejbližším stolku dopsal aktuální datum,“ přiznal.

Video
délka: 00:37.65
Video se připravuje ...

Den Josefa Rychtáře David Vilček,Petr Soukup