Mojsej pro slovenský deník Nový Čas řekl, že chtěl Ivetě před několika měsíci zařídit léčení v Košicích, kde se sám z alkoholismu léčil. „Když jsem viděl, v jakém je stavu, zavolal jsem primářce košické psychiatrie Evě Pálové, jestli by mi s ní nemohla pomoc. Vůbec nebyl problém, že není Slovenka. Ivetka měla už za tři dny nato přichystaný pokoj, kde měla absolvovat dvoutýdenní detoxikační kúru. Byl jsem ochotný zaplatit jí převoz na kliniku,“ popisuje Mojsej. Jenomže pak zavolal Rychtářovi, který jeho pomoc okamžitě odmítl.

Když ze Slovenska učinili druhý pokus o kontakt Rychtáře, dopadlo to ještě hůř. Podle informací Nového Času se za Rychtářem do Uhříněvsi vypravil jistý muž, který nabízel převoz Bartošové na Slovensko. Rychtář se otočil ve dveřích, že jestli chci Ivetu vzít s sebou na léčení, stálo by to 100 tisíc korun týdně. Pojal to jako další show,“ řekl Novému Času nejmenovaný zdroj. Mojsej se k nechutnému prodeji zpěvačky odmítl vyjádřit.

„Pan Rychtář vydláždil Ivetě cestu k činu, který udělala. I naposledy, u jezera s kachničkami, měla problém s řečí a v očích neměla žádnou jiskru. Byla jako opička na gumičce,“ říká rocker. „Je mi líto Artura, ale selhala společnost. Žijeme ve zvláštní době, když si člověka nikdo nevšímá,“ uzavřel.