Poprvé Iveta skončila na psychiatrii v červenci 2007, kdy byla na léčení v Kroměříži. Podruhé byla jen o půl roku později v Kostomlatech. V červnu 2011 vydržela na psychiatrickém oddělení Všeobecné fakultní nemocnice v Praze na Karlově náměstí pouhé dva dny. A naposledy, po loňském návratu z Itálie, slíbila, že se bude léčit ambulantně, ale s léčbou nakonec nikdy nezačala. Lékařů se bála, do nemocnice nechtěla za žádnou cenu. Vždy to byla kombinace léků, alkoholu a psychické problémy.

A její manžel teď tvrdí, že Iveta žádné psychické problémy neměla? „Nejsem přesvědčen o tom, že by Ivetka měla nějaké deprese,“ řekl vdovec po Ivetě Bartošové v reportáži veřejnoprávní České televize, která u Bartošové v domě natáčela už dva dny po její tragické smrti. Teprve včera byla reportáž odvysílána v pořadu 168 hodin.

V pořadu také obhajoval, proč Ivetu i v tom nejzbědovanějším stavu stále nechával vystupovat, vláčel ji po koncertech, které mnohdy končily totálním fiaskem, a doslova ji předhazoval fotografům a novinářům. „Domníval jsem se, že pokud Iveta bude vystupovat, tak je to mediálně známá osobnost. A tam média mají právo klást otázky. Média měla právo Ivetu točit, ať už to bylo pozitivní nebo negativní,“ přiznal Rychtář.

Video
délka: 02:03.75
720p 480p 360p 240p

Ivetin obraz na rozloučenou: Psychiatr ví, co tím myslela Tereza Kühnelová