„Iveta za tři roky společného života mi dala něco, co mi už nikdo nikdy nedá,“ lkal na kameru Rychtář, který si v tu chvíli asi moc neuvědomoval, co těmto slovům bude říkat jeho manželka Darina, kterou kvůli Ivetěopustil, rozvedl se s ní a nyní už dva dny rozhlašuje, že se k ní zase vrátí pod jednu střechu jejich společné říčanské vily.

Reportérovi Jojky také vysvětlil, proč v noci přes soukromou zahradu a přes plot lezl na koleje. Chce se stále s Ivetou loučit a rozčiloval se, že mu v tom zabraňuje policie.

"Nikdy to respektovat nebudu. Chtěl jsem ji chytit za ruku, nebo obejmout. Ať už byla v jakémkoliv stavu. Aby ta její dušička neodcházela sama," říká poněkud nesouvisle a bez navazujícího kontextu Rychtář. Jako kdyby si neuvědomil, že Iveta už dávno neleží na kolejích, kam ji podle svých slov přes plot šel hledat… 

Video
délka: 01:01.71
Video se připravuje ...

Zmlácený Rychtář brečí jako želva: Ona mě milovala! redakce Blesk.cz

O tom, že Rychtář lpí na přání ještě jednou vidět Ivetu, svědčí jeho několik pokusů dostat se k jejímu tělu. Hned po tragédii se jako smyslů zbavený hnal ke kolejím. I tam ho musela zastavit policie. Rychtář se v amoku zhroutil na strom. Na nohy mu pak museli pomáhat jak strážci zákona, tak jeho syn Jan, kteří ho odvedli do domu.

Tam ale v úterý odpoledne dostal Rychtář psychotický záchvat a přivolaná záchranka ho musela odvézt do bohnické psychiatrické léčebny. Jakmile ji asi po hodině na reverz opustil, nezamířil domů, ale na patologii Vinohradské nemocnice. Chtěl se k Ivetě dostat stůj co stůj. Jenom doufejme, že Rychtáře, který se rozhodl nectít pietu zesnulé zpěvačky, nenapadne dostat se k tělu Ivety během posledního rozloučení....

Video
délka: 01:13.13
Video se připravuje ...

Rychtář o svém nočním odchodu na místo sebevraždy! Tomáš Polák, Tomáš Sovinský