Minulý pátek Josef Rychtář nalezl dopis na rozloučenou určený pro jejího syna Artura, v němž se s ním Iveta loučí a prosí za odpuštění za to, co udělala, respektive se chystá udělat! Místo, aby Rychtář zalarmoval policii nebo psychiatra, dopis schoval a zarytě o něm mlčel. Znamená to tedy, že neudělal nic, čím by mohl zabránit Bartošové před sebevraždou.

Zda pan Rychtář pochybil ve skutečnosti sebevraždy Ivety Bartošové, záleží na tom, co policie vyšetří z dopisu na rozloučenou, a co by mu v případě neposkytnutí pomoci hrozilo. Každopádně každý rozumně smýšlející člověk, který ví, že hrozí takové nebezpečí, vynaloží veškeré úsilí k tomu, aby sebevraždě zabránil. V tomto případě je chování pana Rychtáře abnormální,“ řekl Blesk.cz JUDr. Josef Lžičař. A to, že sebevražda skutečně hrozí, věděl Rychtář moc dobře! Už v minulosti se Iveta několikrát pokusila vzít si život.

V případě, že by vyšetřovatelé došli k závěru, že Rychtář nějakým způsobem dohnal či přiměl Bartošovou k spáchání tragického činu, podle paragrafu č. 144 Trestního zákoníku, by Rychtářovi hrozilo odnětí svobody až na tři roky. Pokud by byla zpěvačka prohlášena za osobu stiženou duševní poruchou, mohl by si vdovec odsedět pět až dvanáct let ve vězění.   

Video
délka: 01:54.55

Psychiatr o Rychtářově truchlení: Snaží se přesvědčit o své nevinně! Tereza Kühnelová, hudba: freemusicarchive.org (“Flutter By Butterfly (Instrumental)” (by Josh Woodward))