Už na konci první série Šera uznal, že docenta Stehlíka bude na vraždách postrádat. Teď se mu dokonce začne svěřovat. „Stehlík umí lidi číst. Nezradí, umí udržet tajemství. Takže je jenom otázka času, než mu velitel začne říkat věci, které by neřekl nikomu. A Stehlík se stane v podstatě jeho zpovědníkem. Z toho se dalo ve scénáři dost vytěžit a podle mě to funguje,“ vysvětluje spoluscenárista Jan Malinda (41), proč v jejich vztahu nastal obrat.

Strach mu nedá

A k nelibosti diváků bylo už v prvním díle druhé série naznačeno, že s Šerou není něco v pořádku. Těžce se zvedá ze židle, chytá se přitom za bok... Chystají mu snad tvůrci odchod do civilu? Bývalý šéf pražské mord party Josef Mareš (60), který je také autorem scénáře, přitom už ve Varech uklidňoval, že velké změny v postavách seriál nechystá: „Teď se vymýšlí třetí série a zatím jsem neměl ani od Jirky Stracha požadavek – hele, tak toho Šeru už vyhodíme, protože s Ondrou už to dál nejde! Zatím mi nic takového neřekl...“ A slibuje, že obsazení zůstane i v případné trojce ve stejném složení.

Vetchý je fanda

Ostatně sám Ondřej Vetchý chce prý hrát ve všem, co vzejde z jeho pera, a dobrovolně by se »vypsat« nenechal... „Když Ondrovi řeknu, že něco píšu, tak jeho první otázka je, ne o čem to bude, ale jestli tam bude hrát!“ uvedl Mareš a Vetchý zuřivě přikyvuje.

Video
Video se připravuje ...

Vetchý na pohřbu Šafránkové: Nechali jsme se rozdělit ČTK

„Pepíka strašně podporuju v jeho tvorbě. Uspěl v tom oboru předešlým a byl z něj unikátní vyšetřovatel, a přestože to nestudoval, už teď píše líp než velikánská část lidí, který studovali jen tu scenáristiku!“ dává k dobru svůj názor na druhou kariéru někdejšího šéfa 1. oddělení pražské policie. „U Docenta napsal něco, co je beletrie a nejsou to reálný případy. Je to krásný,“ skládá mu dál chválu.

Sledovanost Docenta
Autor: Archiv Blesku

Zjednal by si pořádek

Postavu plukovníka Šery hraje rád, to ale neznamená, že by mu ve všem rozuměl. „Jsou tam velké tenze a je na něj vyvíjen velký tlak, byť nepřímo. Postava Šery je autory scénáře obdařena i jistou dávkou empatie. Nějakým způsobem situaci na oddělení vražd reflektuje a reaguje na ni. Z mého pohledu až příliš velkoryse, já bych byl mnohem příkřejší a myslím, že bych si na pracovišti dokázal zjednat pořádek mnohem lépe než Šera,“ neskrývá Ondřej Vetchý.

Video
Video se připravuje ...

Poděkování českým hasičům v Turecku vyjádřil i herec Ondřej Vetchý. Twitter

Fotogalerie
30 fotografií