První český superhrdina má jméno Zázrak a jeho protivníci i přátelé se často lanařili z českých legend, starých i těch moderních. Měli jsme tu Bílou paní, magistra Kellyho, doktora Fausta, golema, Krysaře, vodníky, mloky, černou sanitku… a samozřejmě Péráka, starého muže, který za druhé světové války naháněl strach německým okupantům. Tahle řada vycházela dva roky (a později vyšla ve dvou knihách) a získala si i vlastní vedlejší sérii týkající se Péráka a jeho bojů za války – s nacisty, přízraky i dinosaury. (Pérák: Oko budoucnosti a Pérák: Jantarová komnata).

A teď vychází kniha, ve které se všichni hrdinové vrací na scénu. Ale nebude to bez bolesti. „Zázrak a pružina není další díl,“ říká ředitel Nakladatelství CREW Petr Litoš, „je to restart pro nové čtenáře. Tvůrci ve dvou knihách uzavřeli svůj příběh a postavy za své vítězství zaplatily ztrátou paměti. Takže ve chvíli, kdy začnou v Praze mizet děti, je nutné dát starý tým znovu dohromady – což bude těžké, když si nepamatují společnou minulost. Ale už nestačí jen rozložení na hrdinu a jeho asistenty. Teď se i Zázrakovi přátelé budou muset stát skutečnými hrdiny a překonávat velké osobní i bojové překážky.

Video
Video se připravuje ...

Nejúspěšnější český kreslíř Petr Kopl: Jak se prosadit v komiksu? Petr Macek

Pokud první série Zázraka přivedla prvního českého superhrdinu, tak tady přichází první český superhrdinský tým!“ Nová startovní čára pro Zázraka, prvního českého superhrdinu (samozřejmě hned po Pérákovi)! Magickými schopnostmi nadaný student David Daneš a jeho mentor, nesmrtelný magistr Kelly, musejí po událostech završených v sérii Dechberoucí Zázrak znovu dát dohromady tým, který bude schopen postavit se další obrovské hrozbě. V ulicích Prahy se totiž ztrácejí malé děti, a stopy vedou k obávanému obchodníkovi s lidskými orgány, řidiči mysteriózní černé sanitky. Avšak ze stínů hýbe dějem jiná krvelačná postava našich dějin. Jo, a hlavně – pozor na draky!

Je tu nový start dechberoucího vesmíru největších českých superhrdinů!

Video
Video se připravuje ...

Jaké komiksy vládnou Česku? Budete se divit! Co dál prozradil šéf největšího komiksového vydavatelství? Petr Macek

Fotogalerie
8 fotografií