Tohle nikdo nečekal. Diváci by se měli při sledování dnešního dílu BeerMastera připravit na pořádný šok. Soutěž opustí jeden z největších favoritů. Nečekaný výsledek překvapil i porotce, kteří ale musejí být nekompromisní a nestranní.

Jak se však můžete přesvědčit v aktuálním díle, při velkém loučení museli všichni držet emoce pořádně na uzdě. A na čem že favorizovaný soutěžící pohořel? Nepovedlo se mu tzv. pivní párování.

Náročná degustační disciplína, při které si pivní machři vyberou z nabízeného menu pivovaru Clock dvě jídla a k nim dvě vhodná piva. Ale pozor – bez možnosti ochutnání! To znamená kombinaci volí jen podle svých znalosti a jisté formy gastronomické představivosti. Na výběr navíc mají z desítek piv, které se v pivovaru vaří. A to vše ještě pod časovým tlakem. Je nad slunce jasné, že pot z čela tekl i těm největším kliďasům.

Nepijte, dopadne jako Emma!

Čím více piva vypijete, tím více porozumíte pivnímu párování. Možná právě to si řekla finalistka Emma, jediná žena ve finálové šestce. Co na tom, že se jí při prezentaci před porotci pletl jazyk? Rozverná rudovláska však překvapivě vše ustála s grácií a její soupeři ji nasbírané body mohli jen závidět. S lišáckým úsměvem a úměrnou dávkou sebevědomí svůj výkon vtipně komentovala: „Je pravda, že v tomhle soutěžím kole piji více než v těch předchozích.“ Diváky však zodpovědně varovala, aby nepili piva až moc, jinak dopadnou jako ona.

Rozkol porotců

Tři soudci hodnotící pivní párování, tři různé názory. K Alešovi Dvořákovi a Lubošovi Kastnerovi se tentokrát přidal ještě sládek Jakub Sychra. Ne vždy se odborníci na slovo vzatí shodli. A není taky divu! Ne nadarmo se přeci říká sto lidí, sto chutí. Bohužel body se ale sčítají a jeden ze soutěžících jich musí nasbírat nejméně.

Ať se nám to líb,  nebo ne, do eliminace se nakonec dostal Ozzy, Milan a Lukáš R. Jak to nakonec v náročném trojúhelníkovém testu dopadlo se podívejte a v nejnovějším díle BeerMaster Česko.  

Sledujte dál cestu za titulem BeerMaster Česko ve středu 7. prosince nejdříve na Blesk.cz, nebo ve 21:50 na Nova Action. A pokud vám některá z předchozích epizod unikla, najdete ji na www.beermaster.cz.

Video
délka: 29:54.92
Video se připravuje ...

Velké překvapení v BeerMasterovi, favorit zklamal! 

Fotogalerie
32 fotografií