Manželé ze seriálové Ordinace na sebe slyší a skvěle se doplňují. „Moc se těším a hlavně na Honzu Čenského. Už jsme spolu hráli i v pohádkách a na divadle, ale snídat spolu budeme poprvé,“ řekla Blesku s úsměvem Morávková.

„Bude to takové, když muž se ženou snídá... Už nějaký čas zkoušíme, abysme si to zajeli.“ 

S živým vysíláním má herečka bohaté zkušenosti. Stála už u zrodu televize Nova, když coby 23letá slečna začala v roce 1994 moderovat Snídani s Novou a s nadšením se tak vrací na »místo činu«. Jejím tehdejším partnerem byl Libor Baselides (58).

Toho nyní vyměnila za Čenského, který je v moderování jako ryba ve vodě. Vždyť moderoval třeba finále Miss ČR, a to v dobách největší slávy soutěží krásy svěřovali jen nejlepším z nejlepších. „Je vtipné, že potkávám kameramany, osvětlovače a další lidi ze štábu, kteří tehdy se mnou točili,“ svěřila Morávková.

„Když televize Nova přišla s nabídkou, ani chvíli jsem neváhala. Opravdu se těším, i když čtyři hodiny vkuse moderovat živě bude záhul,“ dodala natěšeně.

Tři dvojice moderátorů

Víkendová snídaně bude diváky bavit každou sobotu a neděli od osmi až do poledne. Příští víkend se divákům jako moderátoři představí MasterChef Roman Staša (34) s reportérkou pořadu Život ve hvězdách Rebeccou Diatilovou (25). Třetí dvojící do rotace pak budou herečka Miluše Bittnerová (44) s ostříleným spíkrem Pavlem Svobodou (52).

Víkendová snídaně odstartuje v sobotu ve velkém stylu. Mimo zajímavých hostů, mezi nimiž bude například kardiolog Petr Neužil (60), zapěje divákům Lucie Bílá (56) a dojde i na vaření. O to se postará poslední vítězka MasterChefa Veronika Danišová (28) alias Besky, která předvede přípravu lasagní krok za krokem. Pravidelným blokem bude i divácky oblíbené Koření, Volejte Novu či hudební hitparáda.

Bezesporu největším tahákem premiérového vysílání bude návštěva finské rockové kapely The Rasmus, s níž si budou moci diváci zasoutěžit o vstupenky na jejich pražský koncert.

Pohádková neděle

Neméně zajímavé hosty přivítají Dana s Honzou i v neděli. Na pohádkovou notu diváky naladí Josef Zíma (90) neboli nezapomenutelný princ Radovan z kultovní Princezny se zlatou hvězdou na čele (1959).

Nejen o pohádkových rolích povypráví také Ivana Andrlová (61) s Miroslavem Donutilem (71). Besky tentokrát předvede, jak uvařit domácí gnocchi s houbový ragú a nebudou chybět tipy pro rodiče s dětmi.

A komu by snad chyběla politika, může v závěru Snídaně sledovat debatu Reye Korantenga (48), jenž si do pořadu Napřímo pozve premiéra Petra Fialu (58) a proberou českou politickou scénu vážně i nevážně.

Skvělé podmínky pro hosty poskytne i zbrusu nové, moderní studio. Celé je laděné do modrožlutých, uklidňujících barev. „Chceme našim divákům zpříjemnit víkendová dopoledne, proto se zaměříme na delší rozhovory s herci či zpěváky, živé koncerty ve studiu, nabídneme jim možnost, jak dny odpočinku strávit, či se vydáme přímo za nimi,“ vysvětluje Kamil Houska, ředitel zpravodajství a publicistiky TV Nova.

Video
Video se připravuje ...

Dana Morávková má tajnosti před manželem: Nechci se rozvádět! Markéta Reinischová, Lukáš Červený

Fotogalerie
37 fotografií