Sobota 24. února 2024
Svátek slaví Matěj, zítra Liliana
Zataženo, déšť 8°C

Liberecké Prostřeno! plné karambolů: Krvavá zranění, rozvařená jídla i nákup uprostřed vaření!

/
 • Tento týden v Libereckém kraji!
  25. dubna 2022 ● 05:00

  Prostřeno bude v týdnu od 25. dubna v Libereckém kraji, kde budou ženy v totální převaze – čtyři dámy ku jedinému muži. Partička na ně čeká vtipná, usměvavá a hlavně velmi vyrovnaná. Anebo zdání klame a i tentokrát dojde na intriky, taktiky a všechno to, co k tomuto kulinářskému pořadu už neodmyslitelně patří?

  Poslední dubnový týden bude plný rodinných i světových receptů, z nichž se nepochybně budou divákům sbíhat sliny. Jak se ale soutěžícím povede do menu zakomponovat úkol týdne, kterým jsou luštěniny? Kdo si na nich vyláme zuby, kdo ho vynechá? Anebo budou všichni poctiví, jak se na první pohled zdají?

 • 1.

  Pondělí - Jitka

  V pondělí se ke sporáku postaví maminka na mateřské dovolené Jitka (32), která se rozhodla do pořadu přihlásit sama. I proto, že si vždy před televizní obrazovkou říkala, jaké to asi je vařit před kamerou. Vždy ji rozčilovali účinkující, co se dle jejího názoru nechovali fér, a ona si pokaždé prý říkala, jak by se asi v takové situaci chovala ona.. Jenže o taktice mluví tak urputně, až ostatní pojmou podezření, že by mohla být taktikem…  Kromě toho se svěří, že se do pořadu už jednou hlásila, ale nakonec to nedopadlo - maminka jí totiž nedovolila vařit doma.

   

  VIDEO: (Ne)takticky o taktice

  Video
  Video se připravuje ...

  Pondělní Prostřeno!: (Ne)takticky o taktice FTV Prima

 • 2.

  Pondělí - Jitka

  A jak to půjde Jitce v kuchyni? Jídla pro své menu si vybrala, protože si myslí, že by mohlo hostům chutnat a dá se stihnout v daném časovém limitu, pěkně bez podvádění a připravených chodů předem, jak to někteří soutěžící někdy dělají. Jitka sází na mezinárodní kuchyni. Tatarák bude italský, polévka thajská, jako hlavní chod krůtí prso v papilotě a jako dezert profiterolky, o kterých skoro nikdo neví, co to je, ale všichni se na ně těší. Jitka předvede skvělý life hack. Jak se jí to nakonec povede a kdy jsou profiterolky spálené?

 • 3.

  Úterý - Petra

  V úterý bude předvádět, co v kuchyni dovede, terénní pracovnice pro Člověka v tísni Petra (42). Do pořadu ji přihlásil bez jejího vědomí její syn Martin s přítelkyní Terezou. Petra byla ze začátku hodně zaskočená, ale nakonec to vzala jako výzvu. Své hosty pozve do domu, který si s manželem postavili vlastníma rukama. Petra má v ložnici vysněnou šatnu a pochlubí se i svým královstvím v kuchyni, kde také zkusí připravit své vítězné menu. Maminka dvou synů sází na domácí českou kuchyni a připraví slané palačinky, zelňačku, hovězí na víně se špekovými knedlíky a obrácený jablečný koláč. A poradí si i s úkolem týdne, s luštěninami.

 • 4.

  Úterý - Petra

  Jak se Petře podaří její lákavě znějící menu připravit? Vařit bude na novém sporáku, protože ten původní těsně před natáčením vypověděl službu. A Petra se u něj při vaření pořádně zapotí. Špekové knedlíky se jí podaří tak trochu rozvařit a dojde i na problém s papiňákem. A maso? To bude zase prý trochu tužší, než by mělo být… A co se ještě bude řešit u stolu? Třeba zelené palačinky, a zda je zelňačka dost zelňačková. Pro Petru to bude docela nervák, až se jí z toho stresu začne točit hlava. Mluvit se bude také o manželovi. Petřin muž si vyslechne tolik chvály, že se nejspíš bude červenat… Anebo bude velmi hrdý. A Radka bude závidět.

   

  VIDEO: Problém s knedlíky

  Video
  Video se připravuje ...

  Úterní Prostreno!: Problém s knedlíky FTV Prima

 • 5.

  Středa - Radka

  Ve středu bude vařit další maminka na mateřské dovolené, Radka (29), co má doma roztomilá dvojčátka. Její menu se na papír skoro ani nevejde. Radka sází na mix listových salátů s cherry rajčátky, pečenými dýňovými semínky, dresingem a domácí sušenou panenkou, jako polévka bude vývar z hovězího žebra se zeleninou, masem a domácími nudlemi, coby hlavní chod US beef blade s pečenými bramborami grenaille s cibulkou a guacamole a nakonec jahody na pepři s mascarpone krémem a čerstvou mátou. Plán je to velmi ambiciózní.

 • 6.

  Středa - Radka

  Vaření Radku prý baví, ale nebude stíhat, bude vystresovaná a maso na polévku s ní moc spolupracovat nebude. Tuhé jídlo předkládat nechce, takže poletí do tlakového hrnce. Radka se kritizuje. Je tak nervózní, že se chce vypovídat ze svých obav, nezdarů. A to dokonce i před svými spoluhráči! Nakonec ji sami hosté musí brzdit, aby neprozradila úplně vše. Zachrání to alespoň zábavou? Radka si totiž pro své hosty připraví něco skutečně originálního - prohlídku místního pivovaru.

   

  VIDEO: Zbytečná sebekritika

  Video
  Video se připravuje ...

  Středeční Prostřeno!: Zbytečná sebekritika FTV Prima

 • 7.

  Čtvrtek - Sára

  Čtvrteční večer bude patřit prodavačce Sáře (25). Do pořadu se přihlásila sama, a to ze zvědavosti, aby poznala nové lidi a jejich kuchařské dovednosti. Ráda by se na chvíli dostala ze svého každodenního života a vyzkoušela něco nové. Doufá, že se jí podaří ve stresových situacích zachovat klidnou hlavu. Sára se při přípravě menu pořeže – při činnosti, u které by člověk potoky krve rozhodně nečekal, tedy při loupání zeleniny. Krvavou polévku ale Sára podávat nebude...

   

  VIDEO: Krvavé zranění

  Video
  Video se připravuje ...

  Čtvrteční Prostřeno!: Krvavé zranění FTV Prima

 • 8.

  Čtvrtek - Sára

  Sára připraví kachní rillettes s domácím opečeným chlebem a jablečným chutney, zeleninovou polévka zjemněnou smetanou s pancettovým chipsem, filírované kachní prsíčko s višňovou omáčkou a bramborovým fondantem a čokoládové brownies se šlehaným mascarpone, bílou čokoládou, malinami a ostružinami. Radka jí pochválí hlavní chod a všichni budou řešit, co to je vlastně ten bramborový fondant. Jak se chystá a hlavně, jak bude chutnat? Navíc v kombinaci s kachničkou… Kdo bude mít boule za ušima? A kdo řekne, že se Sářino jídlo „nedalo žrát“? A myslí to vážně?

 • 9.

  Pátek - Lukáš

  Svérázný podnikatel Lukáš (38) předvede svůj kulinářský um jako poslední. A dámy jsou na něj pochopitelně zvědavé. Nejen na to, jak uvaří, ale také jak bydlí a co o sobě prozradí. Například to, že se brzy stane otcem – jeho přítelkyně čeká miminko. Chystá svou oblíbenou vietnamskou kuchyni, rozhodne se pro nesmažené vietnamské závitky, Pho Bo, Bún bò Nam Bô a tapiokový pudink. Jídla pro menu si vybral, protože je prý umí připravit a chutnají mu. Ovšem budou mít stejný názor i jeho hosté? Lukáš tvrdí, že neumí jet na čas a celé účinkování v Prostřeno! je pro něj challenge. Popere se sám se sebou?

 • 10.

  Pátek - Lukáš

   I jemu se však při vaření stane nehoda. Nejen, že se Lukáš při kuchtění pořeže, ale také si pojede ve svém rytmu. A to je dost pomalé... Uprostřed největšího chystání si navíc potřebuje „odskočit“ do obchodu, jenomže se nestihne vrátit včas. Holky k němu dorazí o něco dřív a budou na něj už čekat před domem… Bude to někomu vadit, anebo si tahle parta sedla natolik, že si to vzájemně odpustí? Jako zábavu si pro své hosty Lukáš připraví latte art – vzhledem k tomu, že vlastní kavárnu i s pražírnou, pozve si baristu, a společně ukážou hostům různé druhy kávy a jejich přípravu.

   

  VIDEO: Nevšední přivítání...

  Video
  Video se připravuje ...

  Páteční Prostřeno!: Nevšední přivítání... FTV Prima

 • 11.

  Prostřeno!

  Sledujte Prostřeno! každý den v 17.50 na Primě, uvidíte, jak se to celé během těch pěti dní vyvine... a zda někdo nakonec nebude nad pokličkami s potenciální výhrou zklamaný. Anebo si to tentokrát všichni užijí a skutečně se nebudou dělat žádné podrazy?

  Fotogalerie
  7 fotografií

Diskuse k článku Přidat názor
Počet komentářů: 0

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud

Dnešní horoskopy