Zdaleka nejúspěšnějším nedělním pořadem byla nová minisérie Podezření České televize. Podle webu MediaGuru sledovalo první ze tří dílů 1,2 milionu diváků starších 15 let. 

Hlavní roli zdravotní sestry Kučerové ztvárnila herečka Klára Melíšková

Brýle i čočky

Jako Hana Kučerová je jindy pohledná Melíšková skoro k nepoznání. „Důležitou roli zde hrají brýle, které Hana téměř nesundá. Ve scénáři bylo uvedeno, že má Hana silné dioptrie. Kvůli blízkým záběrům kamery jsem musela mít opravdové dioptrické brýle, které z určitého úhlu pohledu lehce deformují obličej. Hrála jsem tedy se skly se třemi dioptriemi,“ prozradila herečka.

Natáčení s brýlemi bylo dost obtížné. „S Evou (Ungrovou, pozn. red.) jsme to měly vymyšlené tak, že budu mít minusové čočky, které dorovnají plusové dioptrie. První natáčecí den jsem ale zjistila, že se mi v těch čočkách motá hlava, takže jsem se rozhodla hrát jenom v těch dioptrických brýlích. Což pro mě byla velmi zajímavá zkušenost. Vše do půl metru přede mnou jsem měla zvětšené a vše, co bylo za touto hranicí, bylo rozmazané a vlastně mi to pomohlo představit si, v jakém světě asi Hana žije, uzavřená ve svém světě za tlustými brýlemi,“ popsala Melíšková. 

Herečky se hledaly několik měsíců

„Hlavní představitelky, Hanu a její dceru Terezu, jsme hledali několik dlouhých měsíců. Postupně jsme se dostali ke Klárce a Denise, pak jsme obě zkusili dát dohromady a vše do sebe v tom momentě zapadlo. Byly úžasné jak herecky, tak lidsky," režisér Michal Blaško.

Kláru Melíškovou doplní v minisérii Denisa Barešová (26) jako její dcera, Miroslav Hanuš (58) v roli jejího advokáta nebo Ivan Trojan (57) coby doktor Vaculík. Žádný z herců přitom nebyl režisérovou první volbou.

VIDEO: Gump s hlasem Ivana Trojana má za sebou první víkend v kinech

Video
délka: 01:39.54
Video se připravuje ...

Gump s hlasem Ivana Trojana má za sebou první víkend v kinech Bioscop

Fotogalerie
33 fotografií