Promlčeno je natočeno. Diváci budou mít možnost spatřit vynikající herecké výkony a malý zázrak, který se stal během natáčení celovečerního krimi thrilleru Promlčeno s hvězdným obsazením. Film mimo jiné otevírá kontroverzní společenské téma promlčených trestných činů a otázku, zda i pachatelé dopadení po 20 letech mají uniknout trestu. Nyní snímek s Karlem Rodenem v hlavní roli, vstupuje do fáze obrazové a zvukové postprodukce.

A navzdory epidemii koronaviru, která poznamenala většinu filmových projektů nejen v tuzemsku, zažil režisér Robert Sedláček podle svých slov při natáčení zázrak. V kariéře, jak podotýká, se s ničím podobným ještě nesetkal. Všichni herci včetně Vilmy Cibulkové, Igora Bareše, Barbory Bočkové a Denisy Barešové, podali obdivuhodné výkony.

„Natočili jsme kvalitní film a jsem vděčný všem hercům, že náročné natáčení zvládli. To se nedá ani nařídit, ani zrežírovat, to se musí prostě stát,“ říká Robert Sedláček. „Film Promlčeno má pro mě dvojí význam. Především jde o umění a současně můžeme díky umění otevřít společenskou otázku. Bylo vidět nejen na hercích, ale i tvůrcích snímku, že je tento přesah naplňuje a herce inspiruje k tomu podat vynikající výkony,“ konstatuje producent Jiří Tuček ze společnosti DONART Production, který tímto snímkem žánrově zpestří český film v kinech začátkem příštího roku.

VIDEO: Proč se Cibulková rozvedla?

Video
Video se připravuje ...

Proč se Cibulková rozvedla ? Jan Jedlička, Markéta Reinischová

Snímek Promlčeno svým tématem otevírá rozporuplnou otázku promlčených, tedy „odpuštěných“ trestných činů a jejich dopadu na životy pozůstalých. „Zajímavá zápletka se bude divákům určitě líbit a budou z kina odcházet se silným emocionálním zážitkem,“ doplňuje Vladimír Kratina, který ztvárnil jednu z hlavních postav.

V Česku v současné době zůstávají desítky vražd z minulosti neobjasněny. A i když je pachatel dopaden, jak se i loni stalo ve dvou případech, nehrozí mu žádný trest. „Zachytit a umělecky zpracovat tohle téma je zcela namístě, když si vezmeme, že Česká republika patří vedle Rumunska mezi státy s nejkratší dobou promlčení závažných trestných činů,“ vysvětluje Igor Bareš, jenž na plátně rovněž zazáří. Zároveň dodává, že není pro to, aby se za vším, zvláště pak, jde-li o vážné zločiny, udělala tlustá čára a začali jsme znovu.

„Není zločin jako zločin a nemůžeme házet do jednoho pytle například plánovanou vraždu a zabití v sebeobraně. Byla bych ale ráda, kdyby se otázka viny a trestu díky našemu filmu znovu otevřela,“ přeje si herečka Vilma Cibulková.

Ve filmu, který se dočká premiéry v roce 2021, si kromě zmíněných rolí střihnou roli také Karel Jirák, Michal Holán, Tomáš Břínek (TMBK) či populární YouTuber Vladimír Kadlec (Vláďa Videos). Dále se objeví také Justin Svoboda, Pavel Lagner, Michal Dalecký, Julie Šurková, Eva Decastelo, Jiří Chum, Ernesto Čekan, Dušan Sitek, Simona Prasková, Arnošt Proschek a další.

VIDEO: Politici podle TMBK: „Jeden zmizí a nahradí ho dva další. Žaloby se bojím jak čert kříže“

Video
Video se připravuje ...

Politici podle TMBK: „Jeden zmizí a nahradí ho dva další. Žaloby se bojím jak čert kříže“ Markéta Volfová, Lukáš Červený

Fotogalerie
13 fotografií