Hvězdně obsazený snímek Cats, v němž zazářila například půvabná zpěvačka Taylor Swiftová (30), uznávaný „shakespearovský“ herec Ian McKellen (80) či Oscarem ověnčená Judi Denchová (85), v kinech nepotěšil ani kritiky, ani diváky. Ve hře o Zlaté maliny měl celkem osm takzvaných želízek v ohni. Nakonec ovšem proměnil „pouze“ šest nominací: Byl vyhlášen nejenom nejhorším film uplynulého roku, ale James Corden (41) a Rebel Wilsonová (40) byli označeni za nejhoršího herce a herečku ve vedlejších rolích. Kromě toho byl Tom Hooper (47) jmenován nejhorším režisérem (a spolu s třiapadesátiletým Leem Hallem se postaral i o nejhorší scénář).

Šestou malinu si Cats vysloužili v kategorii Nejhorší „dvojice“ na filmovém plátně. V tomto případě ovšem nešlo o dvojici ve stylu páru, ale o velice kritizovanou kombinaci lidí a koček, díky čemuž měli zpívající herci chodící po dvou lidské obličeje pokryté srstí, a také normální lidské ruce, jenže k tomu chlupaté tělo s jasně viditelnými sekundárními pohlavními znaky (což v konečném výsledku znamenalo, že kočky měly z nějakého záhadného důvodu viditelná lidská ňadra).

Dvě anticeny organizátoři udělili snímku Rambo: Poslední krev. Pátý díl popisující příběh válečného veterána, jehož ztvárnil stárnoucí svalovec Sylvester Stallone (73), vyhlásili nejenom za Nejhorší pokračování, ale také získal ocenění za Největší neúctu vůči lidskému životu (nebo veřejnému majetku). Je totiž pravdou, že i příznivci toho akčního žánru byli zaskočeni množstvím otevřeně zobrazované agrese, obnažených střev a potoků krve, které byly i na R-kový rating poněkud přes čáru. Na ČSFD ostatně nejeden divák zmiňuje, že závěrečný příběh Johna Ramba si liboval v „groteskním násilí, co nakonec působilo až samoúčelně“.

Za zmínku stojí i John Travolta (66). Někdejší hvězda Pomády, která se nakonec vyšvihla zpátky na vrchol popularity syrovou komedií Pulp Fiction, sice obdržela Malinu jakožto nejhorší herec, ale rovnou ve dvou filmech: The Fanatic a Trading Paint. Ani jeden z těchto snímků se do českých kin mimochodem nedostal…

Kompletní žebříček oceněných:

Nejhorší film: Cats

Nejhorší herec: John Travolta (The Fanatic & Trading Paint)

Nejhorší herečka: Hilary Duffová (The Haunting of Sharon Tate)

Nejhorší herec ve vedlejší roli: James Corden (Cats) 

Nejhorší herečka ve vedlejší roli: Rebel Wilsonová (Cats)

Nejhorší dvojice na plátně: Jakákoliv kočko-lidská chlupatá koule (Cats) 

Nejhorší režisér: Tom Hooper (Cats)

Nejhorší scénář: Tom Hooper a Lee Hall (Cats) 

Nejhorší remake, sequel, rip-off: Rambo: Poslední krev

Nejvíce bezohledné pohrdání lidským životem / veřejným majetkem: Rambo: Poslední krev 

Vykoupení ze Zlatých malin (jediná kladná cena): Eddie Murphy (Jmenuju se Dolemite)

VIDEO: Trailer k filmové verzi muzikálu Cats slavného hudebního skladatele Andrewa Lloyda Webbera (71)

Fotogalerie
19 fotografií