Amnestie, jež do kin přenesla největší vzpouru vězňů v historii Československa, obdržela nominace na Českého lva mj. za kameru, střih, zvuk a hudbu. Aňa Geislerová v něm ztvárnila roli Miriam, která se svým manželem v podání slovenského herce Marka Majeského tvoří jeden z trojice párů, jejichž životy se prolínají na pozadí změn, jež přinesla Sametová revoluce.

Pro Geislerovou by vítězství znamenalo, že se její lví rodina rozroste o šestého člena. Nestalo se. Sošky herečka nasbírala za hlavní role ve snímcích Želary, Štěstí, Kráska v nesnázích a Nevinnost a za vedlejší úlohy ve filmech Návrat idiota a Štěstí.

Roku 2020 jí konkurovaly Jitka Čvančarová (válečné drama Nabarvené ptáče), Kateřina Janečková (drama Národní třída) a Klára Melíšková s Pavlou Tomicovou (obě za své výkony v komedii Vlastníci). Vyhrála Melíšková.

Na filmovém plátně Geislerová září již od svých čtrnácti let, kdy si zahrála v komedii Pějme píseň dokola. A od té doby se bez ní obejde jen málokterý povedený český biják. Z několika desítek filmů, v nichž hrála, namátkou jmenujme snímky Jízda, Výlet, Medvídek, Případ nevěrné Kláry, Občanský průkaz, Polednice nebo Pohádky pro Emu.

Fotogalerie
18 fotografií