Alena (47) a Michal (47) se do pořadu přihlásili proto, aby se cítili mladší pro svoji malou dceru. „Když naše dvě děti začaly dospívat a být samostatné, přemýšleli jsme, že bychom rádi měli ještě miminko. Přemýšleli jsme o různých variantách a nakonec jsme si řekli, že bychom ještě mohli pomoci nějakému prckovi pěstounskou péčí,“ prozradil Michal, jak se dnes již tříletá holčička dostala do jejich rodiny.

„Dostali jsme do péče dvouměsíční Vanessku. Do své biologické rodiny se vrátit nemůže, tak jsme se prostě s Míšou dohodli, že si ji necháme,“ upřesnila Alena, která se ve svých více než čtyřiceti letech ocitla ze dne na den na mateřské dovolené, což pro ně oba bylo náročné nejenom psychicky, ale také fyzicky.

A přestože se o děvčátko velice rádi starají, připouštějí, že je výchova velice vyčerpává. A je to na nich vidět. „Stal se z něj tenhle usedlej táta, teď skoro děda,“ hodnotí nyní manžela, bývalého vojáka z povolání, Alena. Michal by si zase přál, aby se Alena po proměně stala vyrovnanější. „A že bude se sebou konečně spokojená,“ dodává s úsměvem.

„Je to tím, že se nevěnujeme jeden druhému, a pořádně ani sami sobě. Orientujeme se jenom na tu rodinu a snažíme se pomáhat někomu jinému, ale sami sobě ne,“ myslí si Alena, kterou kritika v nákupním centru od kolemjdoucích silně zasáhne. Oba totiž vypadají mnohem starší, než kolik jim je doopravdy let, a ví to. Přesto zabolí, když slyší, jak jim mnozí tipují přes šedesát, a doporučují například zhubnout či začít cvičit…

Ačkoliv je mezi manželi i po pětadvaceti letech manželství veliké pouto, Alena, bývalá policistka, si přeje, aby nejen oba omládli, ale aby se do ní manžel opět zamiloval - je totiž přesvědčená, že o ní Michal už nestojí a že ho nepřitahuje. „To já ale jsem, zamilovanej,“ oponuje jí Michal překvapeně. Přesto však oba uznávají, že jejich vztah upadl do určitého stereotypu a zmizela z něj vášeň. Změnou vzhledu i přístupu k životu by se mohla znovu zažehnout pohasínající jiskra!

VIDEO: O 10 let mladší: Chceme omládnout pro dceru, kterou máme v pěstounské péči!

Video
délka: 00:32.84

O 10 let mladší: Chceme omládnout pro dceru, kterou máme v pěstounské péči! TV Nova

Fotogalerie
21 fotografií