Každou středu představí televizní stanice Nova dojemné příběhy lidí, co se díky nevyzpytatelným cestám osudu dostali až na úplné dno: Mise nový domov jim však dá šanci na nový začátek. „Jsou to příběhy plné bolesti, které po dobu natáčení procházejí bouřlivým vývojem a končí vesměs radostně, ale také poznáním. Protože my všichni, co na Misi pracujeme, se vlastně vzděláváme a učíme. Učíme se od našich hlavních hrdinů. To oni jsou našimi lektory, protože ledacos překonali, dokázali v rámci možností uchopit svůj život, a to je obdivuhodné,“ říká o pořadu moderátorka Tereza Pergnerová.

V premiérové epizodě tohoto pořadu se představí muž, na němž leží tíha rodinné tragédie. Je jím Milan (39), sympatický muž, který to v životě rozhodně neměl jednoduché. Pochází z rodiny alkoholika a epileptičky, sám se staral o mladší sestru Olgu, kterou ochraňoval. Později zase zůstal sám na péči o syna Kubu. Ze vztahu s alkoholičkou Milan odešel a vzít si do péče svého syna mu přišlo naprosto přirozené.

Jeho sestra Olga postupně porodila čtyři holčičky, dvě nejmladší měla se svým tehdejším přítelem Zdeňkem. Po žárlivé scéně a posilněn alkoholem Zdeněk Olgu zavraždil. Čtyři děti se ocitly během jediné chvíle bez maminky… „Měla tolik bodných ran, že ji nešlo zachránit. Doktor řekl Milanovi, že není kouzelník…“ vysvětluje Milanova partnerka Lenka v slzách. 

Opět zcela samozřejmě zasáhl Milan, který se rozhodl, že si ke svému synovi a k očekávanému miminku s Lenkou vezme všechny neteře. Podmínky, v nichž žil, mu však plán na zachování rodiny dočasně znemožnily: Zázemí u něj prozatím našly jen dvě starší dívky. Dvě mladší byly umístěny do pěstounské péče a zedník Milan se rychle pustil do budování půdní vestavby, kde by našly zázemí všechny děti.

„Jiná možnost, než si je vzít, mne ani nenapadla – rodiče ani sourozence už nemám. O holky se postarám nejlépe, jak budu umět,“ říká Milan. Ví ale, že pokud bude pracovat tak intenzivně jako dosud a nebude mít čas na stávající rodinu, mohlo by dojít na nejhorší. Ona smutná událost totiž měla negativní vliv na jeho vztah s přítelkyní…

VIDEO: Mise nový domov: Vražda změnila rodině život!

Video
délka: 00:51.03

Mise nový domov: Vražda změnila rodině život! TV Nova

Fotogalerie
13 fotografií