Smutná zpráva pro fanoušky oblíbeného amerického seriálu The Walking Dead se na facebooku objevila v neděli večer. Herec Dango Nguyen, který se ve více epizodách objevil jako ozbrojená ostraha městečka Woodbury a osobní strážce vyšinutého starosty Philipa Blakea, podlehl krátké, přesto kruté nemoci.

Předtím, než se stal Dango hercem, pracoval dvacet let jako hasič. Zpráva o jeho smrti se proto objevila na facebookových stránkách Athens-Clarke County Fire and Emergency Services. „S obrovským smutkem neseme ztrátu jednoho z našich bývalých hasičů. Dango Nguyen zemřel dnes brzy ráno po těžké bitvě s rakovinou. Byl členem našeho oddělení téměř dvacet let.... Vždy si ho budeme pamatovat pro jeho fyzickou i duševní sílu,“ stálo na stránkách.

Kromě úspěšného zombie seriálu ho fanoušci mohli vidět také v akčním filmu X-Men: Nova generace a v celé řadě amerických seriálů. Před smrtí mu dokonce jeho příznivci nechali vyrobit trika růžové barvy s nápisem „DANGO STRONG“ („SILNÝ DANGO“), aby mu vyjádřili podporu v jeho životním boji, který bohužel nakonec prohrál.

Fotogalerie
12 fotografií