Film ‚Jak se zbavit nevěsty‘ natočil režisér úspěšného snímku ‚Hodinový manžel‘ Tomáš Svoboda. Zatímco ve snímku o partě kamarádů bavil diváky z mužského pohledu, ve filmu Jak se zbavit nevěsty nabídl spíše pohled ze strany žen.

Vlasáková ve filmu hraje Evu, která vlastní cukrárnu, stará se o syna a musí krotit svou rázovitou maminku v podání Jany Švandové (71). S bývalým manželem, v podání Davida Matáska (56), má dobrý vztah. Jak říká její kamarádka – „nebyli byste první, co se rozvedli a zase dali dohromady“. Jenže její bývalý manžel přemýšlí o svatbě s krásnou klavíristkou Lindou v podání Andrey Kerestešové Růžičkové (34). A ještě chtějí, aby jim Eva upekla svatební dort. 

Film se natáčel v létě 2015 v Praze a na přehradě Orlík, kde se většina herců sešla ke scénám velkého rodinného závodu jachet. Titulní píseň k filmu nazpívala zpěvačka Dara Rolins (46), která přezpívala anglicky zpívanou píseň ‚Wild World‘.

První a zatím také poslední filmovou zkušeností bylo natáčení komedie pro Kordulu Stropnickou, dceru Veroniky Žilkové, která si ve filmu zahrála díky své dceři také. „Zavolali mi, že by měli o Kordulku zájem, abychom dorazily na kamerovky. Typově se jim hodila. A když už jsem tam s ní dorazila, tak nabídli roli i mně,“ prozradila tehdy herečka pro iDnes.cz.

Její dcerka ale z natáčení nadšená vůbec nebyla. „Můj sen to nebyl. Mě to nebaví. Baví mě tancování a koně. Mám takového malinkého koníka, takže nedokážu říct, co mě baví víc. Ale když si v něčem zahraju, tak mi to nevadí,“ prozradila Kordulka hned po natáčení. Na mini koníka, o kterém mluvila, padl ostatně i celý její honorář z filmu. 

Jenže snímku se moc v kinech nedařilo. Na velkých obrazovkách se vysílal pouze šest týdnů a za tu dobu ho zhlédlo 91 tisíc diváků. V žebříčku nejlepších filmů za rok 2016 skončila „Nevěsta“ až na padesátém místě. V témže roce byla absolutně nejnavštěvovanějším filmem pohádka Anděl Páně 2 s 913 tisíci diváky. 

Pokud jde o divácké přijetí, moc se mu nedařilo ani v tomto ohledu. Na Česko Slovenské filmové databázi má film v průměru 40 %, neoslnil ani slavnou recenzentku Mirku Spáčilovou (62), která mu sice o deset procent oproti filmové databázi přilepšila, popsala ho ale jako „Ženy v pokušení“ bez jiskry. 

VIDEO: Vlasáková se opila, Švandová nevychází z údivu! Podívejte se na ukázku z komedie Jak se zbavit nevěsty!

Video
délka: 00:46.14

Vlasáková se opila, Švandová nevychází z údivu! Podívejte se na ukázku z nové české komedie! abl

Fotogalerie
44 fotografií