Některým divákům se nelíbili představitelé hlavních rolí - Denis Šafařík (24) a Anna Kadeřávková (21). „Zatím to je jedna velká katastrofa, Šafařík s Kadeřávkovou, to je tragédie, horší pohádku jsem snad ještě neviděla a za to jim platíme koncesionářské poplatky,“ napsala rozhořčená paní na sociální síti. Podobné názory se navíc opakovaly hned několikrát.

Kritice se přitom nevyhnuly ani jinak vždy oblíbené herečky jako Jiřina Bohdalová (87) či Tatiana Vilhelmová (40). „Pro soudružku Bohdalovou postava lidové babičky je k zblití, Vilhelmová ze sebe udělala naprostou k*ávu,“ nešetřil je další Facebooku.

Cílem je ublížit

Drsným komentářům se Zelenka jen směje. „Myslím si, že lidé, kteří něco takového něco píšou, vůbec nerozumí oboru, nevědí, jak herecký výtvor vzniká. Jsou to lidé, jak já říkám ze čtvrté cenové kategorie. Tam univerzitní profesoři nepíšou, většinou jsou to bezcharakterní nuly, kteří mají jediný cíl ublížit. Kolik těch lidí se takhle vyjádří? Asi tak pět set, to nejde ani srovnat s tou sledovaností,“ má jasno režisér štědrovečerní pohádky.

A pevně si stojí i za výběrem titulní postavy Denise Šafaříka. „Je jeden z nejtalentovanějších herců mladé generace, hrál přesně to, co mu předepisoval scénář. Denis splnil úkol na 100 procent a jsem rád, že jsem ho objevil a věštím mu velkou budoucnost. O tom, že je dobrý herec svědčí i to, že dostal druhou hlavní roli v seriálu České televize, kde má sto natáčecích dní,“ řekl Zelenka, který se po vlně kritiky spojil s představitelem Kouzelníka Žita, aby ho povzbudil.

A také mu poradil, aby vůbec nečetl negativní komentáře. „Herecké povolání je velmi nevděčné, já se o něho vůbec nebojím,“ dodal.

 

Video
délka: 01:53.62

Princezna z Kouzelníka Žita Kadeřávková: K roli si pomohla lží! Tereza Kühnelová, Blesk

Fotogalerie
18 fotografií