„Z koně jsem měl strach, byl moc velký. Učil jsem se na něm jezdit čtrnáct dní před natáčením,“ prozradil na sebe nejmladší ze Tří bratrů. Nejnáročnějším momentem v sedle byla pro Zdeňka scéna, kdy měl se svými bratry Vojtou Dykem (32) a Tomášem Klusem (31) přijíždět k zámku.

„Byl tam asi kilometrový sráz a všichni se báli, aby se nám nesplašili koně a neskočili s námi dolů. Tuto scénu jsme opakovali asi třikrát a sám jsem byl rád, když jsme ji dotočili,“ zavzpomínal Piškula. „Nebyl to příjemný pocit, když víte, že to zvíře neumíte ovládat,“ svěřil Blesku herec, kterému se následně nejčernější obavy vyplnily. Mladý kůň, který byl poměrně divoký, se s ním opravdu splašil! A mohl za to prý Klus... „Rozebíhal se i s koněm a ten můj se z toho asi nějak splašil,“ popsal Piškula. 

„Jízdu na koni jsem se na ve Třech bratrech teprve učil. Nebylo to nic jednoduchého. Rychle jsem si ji ale osvojil a od té doby si kdykoli rád na koni zajezdím. Je to velmi příjemné a strach už z nich nemám,“ dodal Zdeněk hrdě.

Zamiloval si kolouška

Piškula se v pohádce nesetkal jen s černým hřebcem. „Bylo tam hned několik zvířátek. Nejvíc si pamatuji na malého kolouška, se kterým jsem hrál. Ve scéně jsem si s ním povídal a on ke mně jako mluvil. Před natáčením jsme se museli tři hodiny seznamovat, přibližoval jsem se k němu, pomalu ho začal hladit a podobně. Musel si na mě zvyknout, aby nám to šlo. Je lepší, když k vám to zvíře má nějakou důvěru a napojí se na vás,“ prozradil herec.

VIDEO: Svěrákovi Tři bratři jako audiokniha! Namluvil si ji sám Piškula.

Video
délka: 01:11
1080p 720p 480p 360p 240p

Svěrákovi Tři bratři jako audiokniha! Namluvil si ji sám Piškula! Blesk TV

Fotogalerie
27 fotografií