Potomek herecké hvězdy ztvárnil jednu z ústředních postav seriálu Četníci z Luhačovic, který se natáčel celé tři roky. „Bylo to nejdelší natáčení, které jsem zažil. A myslím, že nic podobného mě ani v blízké době nečeká,“ svěřil Martin Blesku.

Ke slavnému otci prý chodí pro cenné rady. „Táta je v té branži dlouho a dělá to dobře, takže s ním hodně věcí konzultuju,“ přiznal Donutil junior. „Ale zase když si za něčím stojím, a on mi to vymlouvá, tak mi stejně nakonec dá volnou ruku,“ dodal Martin.

„Je talentovanej, šikovnej kluk. Je to jiný Donutil,“ tvrdí Pavel Zedníček (67), který mu v seriálu hraje velitele. Fanoušci Donutila seniora o svého oblíbence ale nadobro nepřijdou. Aspoň na chvíli se vrátí v Labyrintu II. Ze zahraniční produkce ČT uvede mj. čtvrtou řadu série Sherlock, třetí řadu Domu z karet i nové zpracování Vinnetoua.

Vrátí se GEN, nastoupí Doktoři

Po 15 letech se objeví nové díly dokumentárního projektu GEN režiséra Fera Feniče. Představí osobnosti národa, mj. Petra Pitharta, Viktora Preisse, Madeleine Albrightovou, Jožku Černého nebo Martinu Sáblíkovou. Dokumentární seriál Doktoři se zase bude věnovat třem špičkovým českým lékařům – Vladimíru Benešovi, Petru Neužilovi a Bohumilu Zálešákovi.

Fotogalerie
10 fotografií