Jejich sousedské spory o pozemky v ospalé vesničce v Tregolls v anglickém hrabství Cornwall trvají roky. Vyvrcholily na silvestra 2013, kdy herečka obvinila starého souseda z toho, že ho viděla souložit s jedním z jejích prasat, které na farmě chová.

Nebohé zvíře měl prý vylákat na koblihu a následně zneužít. Když zjistil, že ho někdo pozoruje, utekl. S touto historkou žena zalarmovala policii. V tu chvíli se život staříka obrátil o 180 stupňů. Policie k němu vtrhla, prohledala mu dům, zabavila mu osobní věci, počítač, jeho strčila do vězení a začalo vyšetřování. Soud v případu, který udělal ze staříka z malé vesničky sexuálního zvrhlíka, vynesl nyní rozsudek.

„Sharon Hamilton vznesla naprosto neopodstatněná, falešná a zlomyslná obvinění, která spustila řadu policejních úkonů: obviněný byl zadržen, jeho majetek byl zkonfiskován. Pan Barkhuysen byl podroben intimnímu vyšetření. Celé to trvalo několik měsíců,“ nechat se slyšet soud.

Nevinný starý muž byl zproštěn obžaloby a spravedlivý prst soudce ukázal právě na herečku. Za falešné obvinění bude tvrdě platit. Soudce jí to spočítal na téměř sedm milionů korun. Jen zhruba jeden milion z toho dostane její pokořený soused. Zbytek spolknou soudní výlohy.

Myslím si, že použila svých hereckých schopností k tomu, aby obalamutila policii svou smyšlenou historkou. Soužití vedle této ženy je hotové peklo už po několik dlouhých let. To, co zaznělo tady u soudu, je jen zlomek skutečnosti,“ nechal se slyšet pan Barkhuysen.