Partnerky z Rohle žijí v malém domku na severní Moravě. Sylva Mokrášová (38, dělnice) a Andrea Bonczeková (37, nezaměstnaná) spolu vychovávají pět dětí – Sylva do vztahu přišla s dvěma syny a dcerou, Andrea se dvěma holkami. Už během natáčení prosakovalo, že rozpočet lesbického páru, který vychovává pět dětí z předchozích vztahů, je napjatý.

Skutečnost ale byla ještě mnohem horší – když už Sylva Mokrášová dlužila přes 300 tisíc, rozhodla se tíživou situaci vyřešit osobním bankrotem, o který požádala 3. ledna loňského roku, jak vyplývá z informací Centrálního registru dlužníků. V žádosti uvedla: „Čestně prohlašuji, že již nemám žádný movitý majetek, protože mi jej zabavil exekutor.“

Z osobního bankrotu sice sešlo, jenže následoval rozvod, tedy přesněji řečeno ukončení registrovaného partnerství, o kterém loni 2. 10. rozhodl JUDr. Michálek. Jak se ale zdá, partnerství bylo ukončeno jen formálně kvůli dluhům – na Facebooku totiž mají aktuální společné fotky… Na žádost o vyjádření ovšem nezareagovaly.